Virtuální Le Mans vyneslo přes půl milionu korun na výzkum vakcíny proti COVID-19

První ročník virtuálního závodu 24 hodin Le Mans vynesl pro nadaci monacké kněžny Charlene 21 500 eur (573 tisíc korun), které budou využity na výzkum vakcíny proti nemoci COVID-19.
Virtuální Le Mans vyneslo přes půl milionu korun na výzkum vakcíny proti COVID-19

Peníze budou věnovány mezinárodní organizaci GAVI, která má za cíl poskytnout všem lidem rovný přístup k vakcíně proti nemoci.

Závod se na platformě rFactor 2 uskutečnil minulý víkend v původně plánovaném termínu pro reálný závod 24 hodin Le Mans, který však musel být kvůli pandemii koronaviru odložen na září. Virtuálního vytrvalostního podniku, který se jel ve spolupráci s FIA WEC, ACO (organizace pořádající reálné 24h Le Mans, pozn. redakce) a Motorsport Games se zúčastnila řada známých pilotů včetně jezdců formule 1.

Tým Rebellion Racing vyhrál historicky první virtuální Le Mans!

Tým Rebellion Racing vyhrál historicky první virtuální Le Mans!

„V přístupu a chování všech účastníků závodu byl přítomen duch Le Mans. Předává se z generace na generaci. Představuje minulost, přítomnost a budoucnost 24 hodin Le Mans. Týmová disciplína je součástí týmové práce,“ řekl prezident ACO Pierre Fillon.

„Le Mans a Monako sdílí vášeň pro motorsport a pro virtuální 24 hodin Le Mans bylo přirozené, že vyhovělo žádosti iniciované monackou kněžnou Charlene. Chtěl bych vyjádřit upřímné poděkování všem, kteří slíbili darovat peníze. V této náročné době je nezbytné prokázat naši podporu lékařskému výzkumu a zdravotníkům a pečovatelům v první linii. Děkuji vám všem. Sami někdy jdeme rychleji, společně ale rozhodně jdeme dál.“

Celkovým vítězem závodu se stala posádka #1 Rebellion Williams Esports, ve které se za volantem virtuálního prototypu LMP2 střídali profesionální závodníci Raffaele Marciello a Louis Delétraz se simracery Nikodemem Wisniewskim a Kubou Brzezinskim.

Ačkoliv za volantem virtuálního Ferrari týmu AF Corse v kategorii GTE závodil také monacký pilot formule 1 Charles Leclerc, monacká kněžna Charlene podporovala Ferrari 488 GTE #54 Strong Together, které obsadilo v kategorii osmé místo a v posádce byli bývalí jezdci F1 Felipe Massa a Giancarlo Fisichella s pilotem GT vozů Francescem Castellaccim a simracerem Tonym Mellou.

„Virtuální 24 hodin Le Mans se ukázalo být úspěšnou kombinací sportu, vášně a velkorysosti,“ uvedla monacká kněžna Charlene.

„Moje nadace a posádka StrongTogether se zavázaly podporovat lékařský výzkum, který se bude soustředit zejména na COVID-19. Děkuji vám všem a obzvlášť samozřejmě posádce vozu StrongTogether, která skončila osmá,“ dodala.

Foto: Porsche AG Media

Další článek: Zanardiho prognóza není jasná, říká lékař, který jej operoval

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10