Virtuální GP Austrálie vyhrál Bereznay, série bude pokračovat v Bahrajnu

Pravidelný účastník F1 Esports Series Daniel Bereznay vyhrál nedělní virtuální GP Austrálie, kterou po twitterové výzvě Jeana-Érica Vergneho uspořádal britský esportový tým Veloce Esports. Nejednalo se o jednorázovou akci, další virtuální grand prix v oficiální videohře formule 1 se odjede na trati v Bahrajnu.
Virtuální GP Austrálie vyhrál Bereznay, série bude pokračovat v Bahrajnu

Po zrušení GP Austrálie, která měla odstartovat letošní sezónu formule 1, navrhl dvojnásobný šampion formule E Jean-Éric Vergne na twitteru britskému esportovému týmu Veloce Esports možnost uspořádat závod v Albert Parku alespoň virtuálně. A nápad se ujal.

Virtuální GP Austrálie se v neděli skutečně uspořádala pod názvem „Not The Aus GP“ a jejím vítězem se stal maďarský pravidelný účastník oficiální F1 Esports Series Daniel Bereznay.

Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů

Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů

Kromě něj se virtuálního závodu v oficiální videohře formule 1 zúčastnily nejen další hvězdy simracingu, ale i reálných závodů. Ve startovní listině byl další pilot F1 Esports Series Jarno Opmeer a z osobností světových okruhů se zúčastnili třeba Lando Norris, Stoffel Vandoorne, Esteban Gutierrez, Louis Deletraz, Sacha Fenestraz nebo Ryan Tveter.

Zajímavou posilu pro „Not The Aus GP“ získal Racing Point. Jeho barvy hájil gólman Realu Madrid a belgické fotbalové reprezentace Thibaut Courtois.

Spontánní akce Veloce Esports měla velký úspěch, díky čemuž se můžeme těšit na pokračování. Příští event se odehraje na trati v Bahrajnu, takže se bude kopírovat původní kalendář sezóny 2020.

O přesném datu konnání a vysílacím čase budeme na webu informovat.

Druhou simracingovou akci včera pořadál také web the-race.com. Virtuálních závodů na Nürburgringu se účastnili mimo jiné Max Verstappen, Simon Pagenaud, Colton Herta nebo Eduardo Barrichello, syn Rubense Barrichella.

Vítězem tohoto eventu se stal slovinský simracer Jernej Simoncic.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Seškrtat, nahustit, přesunout. Jak by mohl vypadat kalendář F1 2020?

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10