Virgin VR-01 nemá žádné závažné problémy, tým pokračuje v běžném vývoji

Ačkoliv byl debut vozu Virginu Racing komplikovaný, tým si ověřil, že se při jeho návrhu nedopustil žádné závažné chyby, proto teď může pokračovat v práci stejně jako konkurence.

VR-01 navrhl Nick Wirth a jeho tým jen za pomoci počítačů, do aerodynamického tunelu nezavítal. Při premiéře v Jerezu pak přišly problémy s uchycením předního přítlačného křídla a řádně testovat mohl tým až poslední den. Nakonec se mu ulevilo.

"Podle mě je nejdůležitější, že vůz nemá žádné chronické problémy," řekl Lucas di Grassi. "Nedošlo k žádné chybě projektu nebo něco takového. Vozu se daří dobře. Chová se jako vůz formule 1, teď jen potřebujeme zlepšovat jeho výkonnost a spolehlivost."

Virgin Racing je nový tým, s novým vozem a novými metodami vývoje. Na začátku testu se proto potřeboval nejdříve zorientovat a vyjasnit si postup.

"Začali jsme bez referencí na ostatní testy, začali jsme od nuly," vysvětloval di Grassi. "Snažili jsme se najít směr, kterým se při práci s vozem vydat. Neprošli jsme si mnoho věcí. Důležité bylo provést další testy spolehlivosti. V příštích testech můžeme začít myslet na výkonnost, nastavení a další věci."

"Uvědomte si, že ostatní tohle dělají 20 let a mají za sebou nejméně šest dní testů, tři ve Valencii a čtyři tady (v Jerezu). A tohle byl náš první den s vozem, který jsme začali stavět před osmi měsíci. Myslím, že před Bahrajnem máme mnoho prostoru pro zlepšení."

Další článek: Lotus by rád potrápil některé etablované týmy

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00