Virgin Racing se učí pracovat s vozem F1, závažné problémy zatím nemá

Konstruktér Nick Wirth je spolu s týmem Virgin Racing ve formuli 1 nováčkem, takže pro něj probíhající testy znamenají zcela nové zkušenosti. Problémy jsou nevyhnutelné, ale naštěstí se neobjevil žádný nepřekonatelný.

"Nacházíme a odstraňujeme problémy, počasí nás nezastaví," uvedl Wirth. "Dnes (ve čtvrtek) jsme měli další problém, ale všechny problémy zatím patří do kategorie ´pohodových´, což jsou problémy, které nejsou klíčové, ale jsou pro nás nové a nerozuměli jsme jim, když jsme s tímto projektem začínali. Je to o odstraňování chyb, všichni jsme na stejné lodi."

Tým trápil nedostatek náhradních dílů, takže když se objevily potíže s uchycením předního přítlačného křídla, důsledkem byly velmi omezené jízdy. Ve čtvrtek navíc museli technici řešit závadu hydrauliky.

"Naše zatím nejdelší jízda byla delší než vzdálenost Grand Prix, takže jsme objevili nové problémy, ale v tuhle roční dobu je to celé o jejich odstraňování. Našli jsme je, odstranili a je to vzrušující a náročný proces," vysvětloval Wirth.

Jelikož vůz VR-01 nebyl vyvíjen s pomocí aerodynamického tunelu a tým se spoléhal jen na počítače, očekával Wirth problémy, které by ostatní stáje mít nemusely. Zklamaný z dosaženého pokroku ale není.

"Řím také nepostavili za jeden den," připomněl. "Nemáme zkušenosti s konstrukcí vozů formule 1, naše parketa jsou sportovní vozy, ale tohle je trochu jiné. Ale je to technika, zábava a my si to užíváme. Je zajímavé, jak je tato výzva podobná sportovním vozům, hlavně vozu Acura LMP1. Prošli jsme si utrpením a pak jsme ho dostali dopředu, vyhráli osm z deseti závodu a devět z deseti pole position!"

Další článek: Stefan GP představuje velkou příležitost, připouští Villenevue

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen