Virgin Racing představil monopost VR-01

Tým Virgin Racing prezentoval jako první z nováčků letošního šampionátu svůj monopost. Vůz VR-01 měl virtuální premiéru na internetu.

"Dnešek je velmi hrdý den pro všechny lidi u Virginu Racing," řekl šéfdesignér Nick Wirth. "Při této příležitosti, kdy je hlavní hvězdou vůz, bych chtěl vzdát hold všem těm úžasným lidem ve Wirth Research, kteří si za VR-01 zaslouží uznání."

"Dát dohromady tým formule 1, skupinu inženýrů a navrhnout vůz od nuly, to je v časovém horizontu, který jsme měli k dispozici, obrovský úkol. Měl jsem to štěstí, že jsem spolupracoval s těmi nejlepšími designéry ve formuli 1 a moc dobře vím, co přesně je třeba pro úspěch v tomto sportu."

"Když vidíte, čeho všeho dosáhly současné týmy s využitím konvenčních, ale osvědčených přístupů k designu, nepřekvapí, že náš CFD (počítačový) přístup vzbuzuje skepsi."

Podle Wirtha si však nové přístupy žádají současné podmínky, protože je třeba snižovat výdaje. Tým chce ukázat, že formule 1 aerodynamické tunely nepotřebuje.

"V digitální proces návrhu mám absolutní důvěru a je velmi vzrušující, že můžeme tento stoprocentní CFD přístup vyzkoušet na nejvyšší úrovni, abychom ukázali, že to může být budoucí cesta ve formuli 1," dodal Wirth.

Virgin Racing se chce vypracovat na nejlepšího nováčka letošní sezóny, ale má v plánu postupovat krok za krokem. "Jsme seriózní tým se seriózními ambicemi," vysvětloval Wirth. "Takže se nebudeme snažit běhat předtím, než se naučíme chodit. První cíl je spolehlivost, bezpečnost a efektivnost. Chceme být nejlepší nový tým. Pak budeme navyšovat výkonnost vozu prostřednictvím kontinuálního vývoje v počítačových simulacích."

Šéfdesignér Virginu Racing očekává, že tým bude muset řešit problémy, ale vzhledem k tomu, že tento přístup úspěšně využil u jiných závodních vozů, má dostatečné zkušenosti a věří, že se výsledky dostaví.

Více ve fotogalerii z prezentace.

Diskuze (70) Další článek: Force India představí letošní vůz 9. února
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10