Virgin Racing představil monopost VR-01

Tým Virgin Racing prezentoval jako první z nováčků letošního šampionátu svůj monopost. Vůz VR-01 měl virtuální premiéru na internetu.

"Dnešek je velmi hrdý den pro všechny lidi u Virginu Racing," řekl šéfdesignér Nick Wirth. "Při této příležitosti, kdy je hlavní hvězdou vůz, bych chtěl vzdát hold všem těm úžasným lidem ve Wirth Research, kteří si za VR-01 zaslouží uznání."

"Dát dohromady tým formule 1, skupinu inženýrů a navrhnout vůz od nuly, to je v časovém horizontu, který jsme měli k dispozici, obrovský úkol. Měl jsem to štěstí, že jsem spolupracoval s těmi nejlepšími designéry ve formuli 1 a moc dobře vím, co přesně je třeba pro úspěch v tomto sportu."

"Když vidíte, čeho všeho dosáhly současné týmy s využitím konvenčních, ale osvědčených přístupů k designu, nepřekvapí, že náš CFD (počítačový) přístup vzbuzuje skepsi."

Podle Wirtha si však nové přístupy žádají současné podmínky, protože je třeba snižovat výdaje. Tým chce ukázat, že formule 1 aerodynamické tunely nepotřebuje.

"V digitální proces návrhu mám absolutní důvěru a je velmi vzrušující, že můžeme tento stoprocentní CFD přístup vyzkoušet na nejvyšší úrovni, abychom ukázali, že to může být budoucí cesta ve formuli 1," dodal Wirth.

Virgin Racing se chce vypracovat na nejlepšího nováčka letošní sezóny, ale má v plánu postupovat krok za krokem. "Jsme seriózní tým se seriózními ambicemi," vysvětloval Wirth. "Takže se nebudeme snažit běhat předtím, než se naučíme chodit. První cíl je spolehlivost, bezpečnost a efektivnost. Chceme být nejlepší nový tým. Pak budeme navyšovat výkonnost vozu prostřednictvím kontinuálního vývoje v počítačových simulacích."

Šéfdesignér Virginu Racing očekává, že tým bude muset řešit problémy, ale vzhledem k tomu, že tento přístup úspěšně využil u jiných závodních vozů, má dostatečné zkušenosti a věří, že se výsledky dostaví.

Více ve fotogalerii z prezentace.

Další článek: Force India představí letošní vůz 9. února

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...