Virgin Racing poprvé testoval s novým vozem

Monopost VR-01 má za sebou premiéru na trati, tým s ním poprvé vyjel na okruhu v Silverstonu. Cílem bylo zkontrolovat funkčnost všech systémů v rámci takzvaného shakedownu.

"Byla to fantastická chvíle pro mě a celý tým, když jsme viděli VR-01 ožít," řekl Timo Glock, jenž se jako první do nového monopostu posadil. "Je skvělé být zpět v závodním voze."

Tým pokračuje v testování ještě dnes a nový vůz si vyzkouší také druhý jezdec Lucas di Grassi.

"Po deseti náročných měsících se všechno to nasazení a odhodlání konečně vyplatilo," řekl technický ředitel Nick Wirth. "Dnešek (čtvrtek) byl o prvních krocích, ale program pokračuje zítra, celý den budeme na trati s Timem a Lucasem."

Tým Virgin Racing je jedním ze čtyř nováčků letošní sezóny. Jeho vůz pohání motor Cosworth.

Další článek: Ferrari: Výsledky z Valencie můžou být zavádějící

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna