Virgin Racing omezuje v Jerezu nedostatek náhradních dílů

Tým Virgin Racing sice postavil na trať svůj vůz jako první z nováčků, ale kvůli nedostatku náhradních dílů jezdí jen málo. Druhý den testů v Jerezu pro něj skončil předčasně.

Do VR-01 dnes usedl opět Timo Glock, ale dopoledne mu při jízdě upadlo přední přítlačné křídlo. Způsobil tím vyvěšení červených vlajek, navíc se na trať už nevrátil.

"Dopoledne jsme měli problémy s uchycením předního křídla, což způsobilo jeho odpadnutí z vozu na začátku jedné jízdy," vysvětloval technický ředitel týmu Nick Wirth. "Bohužel nám schází jeden nebo dva náhradní díly, které snad dorazí dnes večer, takže po zbytek dne nemůžeme jezdit."

Chybějící díly omezily tým už včera, Glock vyjel na trať až odpoledne, protože potřebné komponenty dorazily do Jerezu teprve ve středu dopoledne. Ke včerejším 5 okruhům dnes Němec přidal jen 11 kol, přesto si tým troufá vůz hodnotit pozitivně.

"Jsme povzbuzeni tím, co jsme během krátkého jezdění viděli," uvedl Wirth. "Nasbírali jsme důležitá aerodynamická data, která odpovídají našim předpovědím."

Další článek: Premiéru Red Bullu RB6 zkazil drobný únik oleje

Témata článku: ,