Virgin počítá s porážkou od Lotusu

Majitelé týmů Virgin a Lotus před sezónou uzavřeli sázku, že jeden druhého porazí. Poražený se má převléci do oblečení letušky konkurenčních aerolinek. Zřejmě to bude Richard Branson z Virginu.
Virgin počítá s porážkou od Lotusu

"Neočekáváme, že bychom skončili desátí, nepočítáme s tím," přiznal Branson v rozhovoru s Adamem Cooperem. "I kdybychom desáté místo získali, dalších pár let bychom peníze nedostali. Musíte být desátí dvě sezóny, abyste dostali ty peníze. Určitě bychom byli rádi, kdyby (v následujících závodech) hodně pršelo, protože tak bychom měli větší šanci."

Branson vyhlásil útok na desáté místo v šampionátu, které nyní patří Lotusu, když uprostřed sezóny zjistil, že je za něj odměna v podobě podílu z příjmů z prodeje televizních práv. Nyní se spokojil se současnou výkonností týmu.

"Jak jsem řekl na začátku sezóny, věděli jsme, že budeme outsideři, šli jsme do toho s otevřenýma očima," řekl. "A je zábavné budovat nový tým od nuly. Je tu mnoho lidí, kteří by chtěli mít nový tým, ale byli odmítnuti. Náš tým plní, co slíbil v oblasti spolehlivosti atd. Utrácíme o 15, možná o 20 miliónů liber méně než Lotus, takže je skvělé, že se jim téměř vyrovnáme. A spolehlivost je ještě lepší."

S financemi ale Virgin problémy nemá. Pro Bransona je důležitá expozice značky, ale říká, že pokud by se našel jiný hlavní sponzor týmu, mohlo by dojít k přejmenování.

"Zdá se, že se klukům daří při shánění sponzorů pro příští rok," uvedl. "Když budou úspěšní, externí sponzoři zaberou víc místa. Samozřejmě doufáme, že na zádi vozu zůstane Virgin. Ale nakonec je to na našich lidech, kolik získají sponzorů. Doufám, že zůstaneme známí jako tým Virgin Racing."

Další článek: Dozvuky špionáže: Italský soud odsoudil Nigela Stepneyho

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00