Virgin nemá v plánu nasadit KERS ani v roce 2012

Tým Virgin Racing se sice chce odlepit od konce výsledkových listin, a podnikl kvůli tomu několik důležitých kroků, ale nasazení KERS v příští sezóně mezi ně patřit nebude.
Virgin nemá v plánu nasadit KERS ani v roce 2012

Systém na rekuperaci kinetické energie, který jezdcům umožňuje navýšit výkon motoru v každém kole po dobu asi šesti sekund, používají letos všechny stáje kromě Lotusu, Virginu a HRT.

Lotus už oznámil, že příští rok připojí k motoru Renault také KERS, HRT své plány zatím nezveřejnil a Timo Glock prozradil v rozhovoru pro Auto Motor und Sport, že Virgin v současné době s tímto systémem ve voze 2012 nepočítá.

Přesto Virgin doufá, že se příští rok významně zlepší. Pomoci by k tomu měly dva faktory, jedním z nich je Pat Symonds. "Udělal na mě velmi dobrý dojem," řekl Glock. "Má zkušenosti. S Renaultem a Benettonem se stal mistrem světa. Prostě ví, o čem mluví." Druhým faktorem je spolupráce s McLarenem.

Přípravy na příští sezónu běží podle plánu a Virgin má už připravený model monopostu 2012 v 60procentní velikosti, který brzy zavítá na první zkoušky do aerodynamického tunelu McLarenu. Pak přijdou první testy v simulátoru.

Glock přesto neočekává, že by byl Virgin výrazně lepší už v první Grand Prix příští sezóny. "Nemyslím, že hned v prvním závodě uděláme velký skok vpřed," řekl. "Nemáme moc času." Celý proces návrhu, testování a výroby trvá poměrně dlouho, takže Virgin zřejmě nestihne nasadit vše, co by chtěl, hned na začátku roku. První velký balík úprav už naplánoval na začátek evropské části sezóny.

Diskuze (8) Další článek: Webber je podceňován, shodují se Ecclestone a Horner
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00