Virgin nasadí v Turecku přepracovaný vůz, dostane ho jen Glock

V Istanbulu vyvrcholí snaha Virginu zvrátit nepříznivou situaci ve výkonnosti týmu. Na trať se dostane více než dva měsíce připravovaný balík úprav.
Virgin nasadí v Turecku přepracovaný vůz, dostane ho jen Glock

Virgin vstoupil do letošní sezóny ve špatné formě a Timo Glock se nebál přiznat, že tým je na tom hůř než loni, kdy ve formuli 1 debutoval. "Přiznáváme, že to byl těžký začátek roku," potvrdil šéf stáje John Booth. "Ale začali jsme s tím něco dělat, už když jsme v testech zjistili, že jsme nesplnili své cíle. V zákulisí jsme tvrdě pracovali od poloviny února a tento víkend přinese vyvrcholení tohoto úsilí. Uvidíme, jak jsme dokázali pokročit."

Na okruhu v Istanbulu vyjede značně přepracovaný monopost MVR-02, který by měl zastavit letošní stagnaci. Jezdit s ním ale bude jen Timo Glock, Jerome D´Ambrosio dostane jen některé nové díly.

"Náš balík úprav pro začátek evropské sezóny je mírně řečeno významný," pokračoval Booth. "V oblasti aerodynamiky je to pro nás nový směr a doufáme, že nám pomůže k obratu, i když u tak velké změny může chvíli trvat, než ji vyladíme na trati. Jerome bude těžit z kompletního balíku až ve Španělsku, ale některé jeho díly si vyzkouší už tento víkend. Samozřejmě si uvědomujeme, že by pro Evropu měli mít připravená vylepšení všichni, takže uvidíme, jak moc jsme pokročili ve srovnání se zbytkem startovního pole."

Timo Glock potvrdil, že se přínosy přepracovaného vozu nemusí projevit okamžitě. "Tvrdě pracujeme soustředěni na naše úpravy," řekl. "Je to velký balík, ale u těchto věcí může trvat, než je přizpůsobíme trati. Musíme jezdit co nejvíce, abychom získali hodně dat a mohli na voze pracovat pro další závody."

Další článek: Přečtěte si nový F1Mag s analýzou předního křídla Red Bullu