Virgin nasadí poslední úpravy vozu a soustředí se na rok 2011

Virgin Racing chce vyhrát důležitý souboj s Lotusem o desáté místo v šampionátu, ale nezapomíná na příští sezónu. Nasadí proto poslední balík úprav a inženýry přesměruje na monopost VR-02.

"V příštích dvou závodech budeme mít asi poslední významný balík úprav vozu VR-01," řekl šéf týmu John Booth. "Samozřejmě ho budeme přizpůsobovat, aby vyhověl charakteristikám zbývajících čtyř okruhů, ale v továrně se už naplno soustředíme na náš vůz pro rok 2011."

"Doufáme, že tyto úpravy budou stačit, abychom zachovali současný trend, v rámci kterého se přibližujeme týmům středu pole, a že si udržíme malou výhodu, kterou máme před naším velkým rivalem Lotusem. Náš souboj s nimi je velmi tvrdý od prvního závodu a já doufám, že to potěšilo závodní fanoušky. My jsme si ho určitě užili."

V následujících čtyřech závodech bude v prvních volných trénincích jezdit pro Virgin Jerome D´Ambrosio. Pokaždé dostane vůz Lucase di Grassiho, což nezkušeného Brazilce samozřejmě nepotěšilo, protože potřebuje co nejvíc času, aby se okruhy naučil.

"Bude to poprvé, co pojedu na městském okruhu v Singapuru," řekl di Grassi. "Hodně jsem pracoval v simulátoru s našimi úpravami a teď se těším, že k tomu přidám své první noční zkušenosti. Ztratím určitý čas, protože se nezúčastním prvního tréninku, takže mě v druhém tréninku čeká hodně práce, abych brzy našel rychlost a dobré nastavení."

Další článek: Briatore: Alonso vytváří permanentní tlak, chce od všech maximum