Virgin: Mohli jsme zůstat s Brawnem, ale nový tým je větší výzva

Společnost Virgin vsadila na začátku roku na tým Rosse Brawna a uspěla. Na druhé straně ale zisk titulů představuje nepřekonatelný vrchol, proto se rozhodla to ve formuli 1 zkusit znovu a začít úplně od nuly.

"Pokušením mohlo být vypsat velký šek Brawnovi a zůstat s ním další sezónu," uvedl Richard Branson pro Autosport. "Ale když tým vyhraje, už nemůžete dokázat nic víc. Takže jsme si pomysleli, že bude lepší se podívat po novém týmu a podporovat ho."

Brawn GP vznikl z týmu Honda a do sezóny vstoupil s vozem, který vyvíjel velmi dlouho. Spojení s Manorem znamená zcela jiné vyhlídky, i když cíl zůstává stejný.

"Neočekáváme, že budeme mít takové štěstí jako uplynulý rok," pokračoval Branson. "Akceptovali jsme, že budeme muset tým v následujících letech vybudovat. Ale to bude vzrušující."

Virgin má zkušenosti s investicemi do nových technologií a inovativních projektů. Branson spoléhá především na tým lidí, kteří prokázali své schopnosti v jiných oblastech.

"Nick Wirth a lidé, které má kolem sebe, jsou brilantní. Nick přilákal inženýry z Brawnu, Red Bullu, téměř ze všech ostatních týmů a má u sebe skupinu opravdu skvělých lidí," dodal Branson.

Virgin přinesl potřebné finance, ale Branson očekává, že si tým najde sponzory a bude po určité době schopný se financovat sám. Do sezóny 2010 vstupuje Virgin Racing s rozpočtem 40 miliónů liber.

Další článek: Deset událostí, které se nakonec letos nestaly