Virgin je po problémech v Jerezu ve skluzu s testováním

Virgin musí kvůli problémům při testech v Jerezu změnit plány. Podle technického ředitele Nicka Wirtha už tým nestihne vyzkoušet nastavení pro první závod v Bahrajnu.

„Tenhle týden byla zkouška charakteru, to je pravda. Přes veškerou snahu se nám nepodařilo vyřešit problém s hydraulikou, protože s díly, které jsme tu měli k dispozici, to nebylo možné,“ vysvětlil Wirth.

„Problém byl v tom, že nám unikal hydraulický olej v takové míře, která nás omezovala v počtu naježděných kol. Takže už se těšíme, až dostaneme nové díly do Barcelony. Ty by měly náš problém beze zbytku vyřešit.“

Lucas di Grassi a Timo Glock odjezdili za celé čtyři dny jen 144 kol. V Barceloně při posledních testech příští týden tak bude muset Virgin dohánět. „Musíme se dál soustředit na spolehlivost. Už jsme chtěli zkoušet aerodynamiku pro Bahrajn, ale teď si to budeme muset nechat až na první závod,“ řekl Wirth.

Zároveň ale zdůraznil, že jedna potíž tým nemůže otrávit. „Abych byl pozitivní, už jsme udělali spoustu práce. Jsme rádi, že nebylo potřeba žádných velkých změn nastavení nebo vývoje. Navíc máme slušnou spotřebu paliva,“ pochvaloval si.

 

Diskuze (26) Další článek: Alonso: Tohle je nejlepší auto, jaké jsem kdy řídil
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen