Virgin dá v pátečním tréninku šanci Robertu Wickensovi

Šampion Formule Renault 3.5 Robert Wickens dostane příští víkend šanci zajezdit si ve formuli 1. Příležitost se mu v pátečním dopoledním tréninku na Velkou cenu Abú Zabí rozhodl poskytnout tým Virgin.
Virgin dá v pátečním tréninku šanci Robertu Wickensovi

Dvaadvacetiletý Kanaďan Robert Wickens, současný šampion Formule Renault 3.5, je záložním jezdcem týmu Virgin. Tato stáj se mu proto rozhodla dát možnost vyzkoušet si jízdu ve formuli 1 v pátečním dopoledním tréninku na Velkou cenu Abú Zabí. Kanaďanovi uvolní svůj monopost Jerome D´Ambrosio.

"Jsem nadšený, že dostanu šanci testovat s týmem během závodního víkendu, a to ještě na trati, jakou je Abú Zabí, " pochavluje si Wickens. "Tehle rok je stále lepší a lepší a já nemůžu Marussii dostatečně poděkovat za jejich neustálou podporu."

Nedávno dostal navíc Kanaďan od Virginu šanci udělat pro ně aerodynamický test ve Vairanu. "Test ve Vairanu byl pro mě dobrou základní průpravou, ale dostat se do volného tréninku je samozřejmě dalším velkým krokem v mé kariéře. Doufám, že se tam moje zpětná vazba pozitivně odrazí na výkonu týmu."

Šéf Virginu John Booth se rozhodl dát tuto příležitost právě Wickensovi hlavně díky jeho brilantním výkonům v poslední době. "Robert měl fantastickou sezonu ve Formuli Renault 3.5 a byl zaslouženým vítězem velmi vyrovnaného šampionátu," říká Booth. "Jedním ze základních principů našeho programu na podporu mladých jezdců je to, že budeme oceňovat úspěch důležitým časem stráveným v sedačce formule 1, abychom napomohli vývoji našich jezdeckých hvězd."

Další článek: Lola nevzdává boj o návrat do formule 1

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00