Virgin chce D'Ambrosiovi prodloužit smlouvu, ale zatím vyčkává

Tým Marussia Virgin Racing bude mít příští rok velmi pravděpodobně stejnou jezdeckou sestavu jako letos. Ovšem zatímco Timo Glock už má kontrakt na další tři roky, Jérôme D´Ambrosio si musí počkat.
Virgin chce D

D´Ambrosio letos ve formuli 1 debutoval a svými výkony nezklamal. Problémy ovšem působili jeho sponzoři, kteří neplatili domluvené částky, což v první polovině sezóny rozzlobilo Erica Boulliera - šéfa týmu Renault a společnosti Gravity, jež řídí D´Ambrosiovu kariéru.

Finanční nesrovnalosti jsou ale podle všeho minulostí a Virgin nemá důvod se belgického pilota zbavovat. "Jérôme odvádí od začátku sezóny fantastickou práci," chválil šéf týmu John Booth v rozhovoru pro ToileF1. "Je velmi důležitou součástí tohoto týmu, velmi dobrým týmovým kolegou a zlepšuje se pokaždé, když usedne do vozu."

"Odvádí tedy dokonalou práci a co se týče prodloužení jeho smlouvy na rok 2012, jsem optimista, i když nikam nepospícháme. Počkáme si na konec letní přestávky, možná dokonce až na konec sezóny, než se rozhodneme."

Sám D´Ambrosio hodnotí své výkony také pozitivně, ovšem nepopírá, že musí odstranit jisté nedostatky. "Moje závody jsou myslím obecně dobré," uvedl. "Možná bych měl být trochu agresivnější v prvních kolech, protože letos jsem se několikrát ocitl v první zatáčce daleko za Timem."

"Pak kvůli tomu na něj ztrácím 15 až 20 sekund na konci prvního stintu, což je moc velký rozdíl na to, abych ho dohnal do cíle. Ale celkově vzato si myslím, že jsou moje závody celkem dobré."

Další článek: Haug: V závodech je Schumacher stejně dobrý nebo lepší než Rosberg

15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.
10:48 | F1 zrušila třetí trénink.
9:18 | V 9:30 měl proběhnout start závodu F2, ale otevření boxové uličky pro nájezd na startovní rošt bylo odloženo.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00