Virgin by stejně jako Lotus zrušil modré vlajky

Tým Virgin Racing podpořil návrh Heikkiho Kovalainena nepoužívat modré vlajky. V závodech by nikdo neměl nikoho jen tak pouštět.
Virgin by stejně jako Lotus zrušil modré vlajky

Jako první se pro zrušení modrých vlajek, které nutí jezdce pustit rychlejšího soupeře, vyjádřil Heikki Kovalainen letos v březnu, přičemž jeho nápad tlumočil šéf Lotusu Racing Tony Fernandes, psali jsme zde.

"Bylo by zábavnější, kdyby modré vlajky nebyly," cituje majitele Virginu Richarda Bransona Autosport. "Jsem si jistý, že některým etablovanějším týmům by se to nelíbilo, ale jsou to závody a neměly by tu být příkazy někoho pouštět. Jestli to tak řekl Tony, určitě s ním souhlasím. Do závodů nepatří a jsou sportu výsměchem."

Ředitel týmu Virgin Graeme London dodal, že pravidla o používání modrých vlajek jsou podle něj špatně napsaná, takže nejen jeho týmu značně komplikují závody.

"Modrou vlajku nám ukážou tři sekundy před tím, než se k nám někdo přiblíží, a v tu chvíli znamenají tři sekundy téměř celé kolo, zatímco vy ho musíte nechat předjet během čtyř zatáček," vysvětlil. "Takže nastávají situace, kdy naši jezdci uhýbají, ale ten za nimi je nemůže dohnat."

Podle Londona jsou tyto situace jasně vidět na časomíře. Kola, ve kterých jezdci někoho pouští, jsou mnohem pomalejší. "To je ten problém, když modré vlajky ukazují tak brzy. A tři sekundy jsou dlouhá doba. Svým jezdcům musíte říct, aby soupeře pustili, protože jeho zrychlit nemůžete. Hodně nám to zkomplikovalo závodění," uzavřel.

Další článek: Petrov: Teď musím ukázat, že si místo u Renaultu příští rok zasloužím

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.