Virgin buduje nové CFD centrum, bude největší ve formuli 1

Tým Virgin Racing navrhuje své vozy jen pomocí počítačů, a proto se rozhodl významně navýšit jejich výpočetní výkon. V oblasti CFD se má stát ve formuli 1 lídrem.
Virgin buduje nové CFD centrum, bude největší ve formuli 1

Virgin je v současnosti jediný tým formule 1, který svůj vůz a jeho díly netestuje v aerodynamickém tunelu, spoléhá se výhradně na počítačovou dynamiku tekutin (CFD). Tento přístup se zatím nedočkal uznání soupeřů, ale Virgin věří, že představuje budoucnost.

Proto se rozhodl vybudovat nové CFD pracoviště, které bude údajně největší ve formuli 1 a třetí největší na celém světě. Zabere plochu o rozloze 6500 čtverečních metrů a týmu má každý den poskytnout 3,3 terabytů dat. Dokončeno má být ovšem až v lednu, takže se nemůže podílet na vývoji vozu pro sezónu 2011. Tým ale doufá, že ho bude moci použít pro první balík úprav, který plánuje nasadit na začátku evropské části sezóny.

Technický ředitel týmu Nick Wirth si od nového CFD centra slibuje velké zlepšení, protože jeho lidé budou mít nejen lepší technické prostředky, ale díky spojení s automobilkou Marussia také více peněz.

Nové auto pro příští sezónu by mělo poprvé vyjet na trať 10. února v rámci druhých předsezónních testů v Jerezu. Na rozdíl od Lotusu a HRT si Virgin ponechá převodovku X-Trac. Tým zvažuje, že by do prvních testů ve Valencii vyslal alespoň letošní monopost. Wirth na závěr potvrdil, že nové auto nebude vybaveno KERS.

Jezdeckou sestavu pro příští sezónu Virgin zatím neuzavřel, jisté místo má ale Timo Glock. Jeho kolegou by měl být někdo z trojice Lucas di Grassi, Jerome d'Ambrosio a Giedo van der Garde.

Další článek: Jules Bianchi se stane oficiálním testovacím jezdcem Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.