Vips si suverénním vítězstvím v kvalifikačním závodě zajistil pole position pro GP Macaa

Juri Vips stylem start-cíl vyhrál kvalifikační závod na okruhu Guia a pro nedělní Velkou cenu Macaa formule 3 si tím zajistil start z první pozice. Vedle něj odstartuje letošní šampion FIA F3 Robert Shwartzman.
Vips si suverénním vítězstvím v kvalifikačním závodě zajistil pole position pro GP Macaa

V souboji jezdců juniorských programů týmů formule 1 Red Bull a Ferrari měl po celý závod navrch Estonec Vips. Pilot týmu Hitech si po startu udržel první místo, které nepustil ani v dlouhém sprintu do prvního brzdného bodu trati, který je před třetí zatáčkou Lisabon.

Ta přinesla kolizi několika vozů. Logan Sargeant zezadu postrčil Arjuna Mainiho, který skončil se svým vozem v bariéře z pneumatik.

V úzké zatáčce Maini nárazem zablokoval část městské trati a na trať musel vyjet safety car. Na kolizi doplatili také Enaam Ahmed, Jake Hughes a vítěz posledních dvou ročníků Velké ceny Macaa Dan Ticktum, který ovšem na rozdíl od ostatních mohl pokračovat, a nakonec dojel se ztrátou dvou kol sedmadvacátý.

Vips si po restartu udržel první pozici a vedení kontroloval i po zbytek desetikolového závodu. Druhému Shwarztmanovi nikdy ani nedal příležitost využít na rovince systému DRS a zaútočit, když si ve vedení držel náskok kolem 1,5 sekundy.

Už s větší ztrátou dojel na třetím místě do cíle Christian Lundgaard před čtvrtým Richardem Verschoorem, který si dvě kola před cílem poradil v zatáčce Lisabon s Callumem Ilottem. Pilot českého týmu Sauber Junior Team by Charouz skončil pátý.

Výsledky kvalifikačního závodu GP Macaa

Foto: FIA F3

Další článek: Gaslyho sebedůvěru narušily nehody v testech, myslí si Horner

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10