Vips rekordním časem získal pole position pro kvalifikační závod v Macau

Člen juniorského programu Red Bullu Juri Vips si nejrychlejším časem v historii zajistil pole position pro Velkou cenu Macaa vozů FIA formule 3.
Vips rekordním časem získal pole position pro kvalifikační závod v Macau

V průběhu dvou volných tréninků i obou kvalifikací na prestižní závod v ulicích Macaa se časy postupně zlepšovaly. V letošním ročníku jezdí piloti s novějšími a rychlejšími vozy F3.

Už v pátečním druhém tréninku zajel Vips čas 2:06.569, což je o více než tři sekundy rychlejší čas než v loňském roce. Ze začátku druhé kvalifikace byl nejrychlejší Marcus Armstrong. Pilot týmu Prema však následně boural v zatáčce Police a odstartuje devátý.

Po restartu zajel Vips sedm minut před koncem páteční kvalifikace nejrychlejší čas 2:04.997, čímž nejen, že o dvě sekundy vylepšil svůj čas ze čtvrteční kvalifikace, ale zajistil si také pole position pro sobotní kvalifikační závod, který rozhodne o postavení na startu nedělní Velké ceny Macaa.

Macao hostí 66. ročník slavné grand prix, dění můžete sledovat živě

Macao hostí 66. ročník slavné grand prix, dění můžete sledovat živě

V první řadě jej doplní letošní šampion FIA formule 3 Robert Shwartzman, který na Vipsem ztratil čtyři desetiny sekundy.

Z druhé řady vyrazí pilot českého týmu Sauber Junior Team by Charouz Callum Ilott. Brit v letošní sezóně závodil za český tým v šampionátu formule 2, v Macau se letos však představí již popáté ve voze F3.

Junior Renaultu Christian Lundgaard obsadil coby nejlepší nováček čtvrté místo před pátým Richardem Verschoorem, který rovněž na městské trati Guia startuje poprvé.

Jake Hughes byl nejrychlejší ve včerejší kvalifikaci, a ačkoliv se v pátek zlepšil o sekundu, na lepší než šesté místo se na roštu nedokázal kvalifikovat.

Z dvanácté pozice odstartuje vítěz posledních dvou ročníků GP Macaa Dan Ticktum. Brit ve druhém tréninku narazil v zatáčce Police do stojícího vozu Davida Beckmanna. Tým Carlin za méně než čtyři hodiny dokázal vyměnit motor, převodovku, zadní křídlo, podlahu a další části karoserie, aby se Ticktum mohl zúčastnit kvalifikace.

Jednadvacátý bude na roštu stát syn bývalého pilota formule 1 Ralfa Schumachera David.

Sophia Flörschová, která měla minulý rok v Macau vážnou nehodu, při které utrpěla poranění páteře, obsadila v kombinovaném pořadí obou kvalifikací 25. místo.

Výsledky první kvalifikace

Výsledky druhé kvalifikace

Kombinované výsledky kvalifikací

Foto: FIA F3

Další článek: Mick Schumacher si vyzkoušel další vůz svého otce. Ferrari F2002 půjde do dražby