Vips: Pracovat s Markem je jednodušší, než si lidé myslí

Jüri Vips nabídl pohled na to, jaké to je pracovat v Red Bullu pod dozorem doktora Helmuta Marka.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Vips: Pracovat s Markem je jednodušší, než si lidé myslí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Marko, který pracuje také jako poradce týmu, se u Red Bullu stará o juniorský program, ze kterého už vzešlo několik pilotů formule 1.

Řada jezdců formule 1 si prošla programem Red Bullu, včetně mistrů světa Sebastiana Vettela a Maxe Verstappena. Své zástupce má Red Bull také ve formuli 2 a F3.

Jedním z nich je i Vips, kterého čeká druhá kompletní sezóna ve formuli 2. Estonec zůstává u týmu Hitech Grand Prix, se kterým vloni vyhrál dva závody v Baku a celkově skončil šestý.

O programu Red Bullu je známo, že na piloty klade vysoké nároky. Jedině úspěch a dobré výsledky zaručí mladému jezdci podporu Red Bullu také v další sezóně.

Juniorský program Red Bullu je nemilosrdnější než ostatní, myslí si Russell

Juniorský program Red Bullu je nemilosrdnější než ostatní, myslí si Russell

Dokud podává jezdec dobré výkony na trati, vychází s ním podle Vipse Marko v dobrém.

„Pracovat s ním je jednodušší, než si lidé myslí. Dostane vás pod tlak, když se vám ale daří, pak je velmi milý a přímočarý,“ řekl Vips pro oficiální stránky F1.

„Podávejte výkony a všechno je dobré. Tak to je v Red Bull Junior týmu, když se vám nedaří, můžou vás vyhodit, ale když ano, dostanete se do F1.

„Ano, vyhazují lidi. Proč byste si nechávali a platili jezdce, kteří nemají na F1? Chtějí jen ty nejlepší talenty a myslím, že je to správný přístup. Drží si ty nejlepší a dávají jim šanci.“

Sám Vips je v Red Bull Junior týmu od listopadu 2018. Od sezóny 2020 je také testovacím a rezervním pilotem Red Bullu ve F1.

Cunoda srovnává šéfy. Tost je jako partner, z Marka má občas strach

Cunoda srovnává šéfy. Tost je jako partner, z Marka má občas strach

Další článek: Pošpiněný titul? Mateschitze podobné úvahy nerozhodily

12:49 | Podle odkaz byla Leclercova včerejší nehoda v Monaku s vozem Laudy způsobena selháním levé přední brzdy. Mají to dokazovat i fotografie pořízené krátce před nehodou.
11:17 | Williams nasadí do prvního tréninku Nycka de Vriese. Každý tým musí dát letos ve dvou trénincích šanci mladému jezdci.
9:45 | Podle zatím nepotvrzených spekulací dostane ve Španělsku vylepšení jen Stroll. Tým nestihl připravit díly pro oba vozy.
15. května | Pro Charlese Leclerca je jeho domácí Monako prostě prokleté. V závodech F1 se mu tam nedaří a právě v rámci prezentace Ferrari mezi závody historických vozů boural s vozem Laudy z roku 1974 v La Rascasse. odkaz

GP Španělska 2022

Pátek 20. května 2022
1. trénink 14.00–15.00
2. trénink 17.00–18.00
Sobota 21. května 2022
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 22. května 2022
Závod 15.00