Vips: Pracovat s Markem je jednodušší, než si lidé myslí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Vips: Pracovat s Markem je jednodušší, než si lidé myslí

Jüri Vips nabídl pohled na to, jaké to je pracovat v Red Bullu pod dozorem doktora Helmuta Marka.

Marko, který pracuje také jako poradce týmu, se u Red Bullu stará o juniorský program, ze kterého už vzešlo několik pilotů formule 1.

Řada jezdců formule 1 si prošla programem Red Bullu, včetně mistrů světa Sebastiana Vettela a Maxe Verstappena. Své zástupce má Red Bull také ve formuli 2 a F3.

Jedním z nich je i Vips, kterého čeká druhá kompletní sezóna ve formuli 2. Estonec zůstává u týmu Hitech Grand Prix, se kterým vloni vyhrál dva závody v Baku a celkově skončil šestý.

O programu Red Bullu je známo, že na piloty klade vysoké nároky. Jedině úspěch a dobré výsledky zaručí mladému jezdci podporu Red Bullu také v další sezóně.

Dokud podává jezdec dobré výkony na trati, vychází s ním podle Vipse Marko v dobrém.

„Pracovat s ním je jednodušší, než si lidé myslí. Dostane vás pod tlak, když se vám ale daří, pak je velmi milý a přímočarý,“ řekl Vips pro oficiální stránky F1.

„Podávejte výkony a všechno je dobré. Tak to je v Red Bull Junior týmu, když se vám nedaří, můžou vás vyhodit, ale když ano, dostanete se do F1.

„Ano, vyhazují lidi. Proč byste si nechávali a platili jezdce, kteří nemají na F1? Chtějí jen ty nejlepší talenty a myslím, že je to správný přístup. Drží si ty nejlepší a dávají jim šanci.“

Sám Vips je v Red Bull Junior týmu od listopadu 2018. Od sezóny 2020 je také testovacím a rezervním pilotem Red Bullu ve F1.

Doporučujeme

Články odjinud