Vím, že můžu tento šampionát vyhrát, hlásí Button

Jenson Button je přesvědčený, že obhajoba titulu mistra světa je stále možná, navzdory skutečnosti, že má nejméně bodů z čelní skupiny jezdců a naposledy vyhrál v dubnu v Číně.
Vím, že můžu tento šampionát vyhrát, hlásí Button

"Stále si myslím, že je tento šampionát zcela otevřený," uvedl. "Samozřejmě už není prostor na chyby, ale titul může získat kdokoliv z předních pěti jezdců. Být vzadu v tabulce šampionátu může vypadat jako nevýhoda, ale nenechte se zmýlit, vím, že tento šampionát můžu vyhrát. Pořád jsem stejně odhodlaný udržet si na svém voze v roce 2011 číslo 1."

Button potřebuje získat dobrý výsledek už v Japonsku. Domnívá se, že šanci má dobrou, protože okruh v Suzuce vyhovuje jeho jezdeckému stylu. V neprospěch McLarenu ale hovoří skutečnost, že se týmu daří dokončovat závody jen s jedním vozem, stalo se tak v posledních čtyřech případech.

"Každý tým by vám samozřejmě řekl, že si v letošní sezóně zaslouží mít víc bodů, než získal, ale my jsme v poslední době měli neobvyklou smůlu," konstatoval šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Jako společnost se samozřejmě na štěstí nespoléháme, ale věřím, že se situace obrátí a že se dokážeme v posledních čtyřech závodech zlepšit."

Další článek: Webber před Japonskem: Síla je teď na straně Ferrari

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon