Vím, že můžu tento šampionát vyhrát, hlásí Button

Jenson Button je přesvědčený, že obhajoba titulu mistra světa je stále možná, navzdory skutečnosti, že má nejméně bodů z čelní skupiny jezdců a naposledy vyhrál v dubnu v Číně.
Vím, že můžu tento šampionát vyhrát, hlásí Button

"Stále si myslím, že je tento šampionát zcela otevřený," uvedl. "Samozřejmě už není prostor na chyby, ale titul může získat kdokoliv z předních pěti jezdců. Být vzadu v tabulce šampionátu může vypadat jako nevýhoda, ale nenechte se zmýlit, vím, že tento šampionát můžu vyhrát. Pořád jsem stejně odhodlaný udržet si na svém voze v roce 2011 číslo 1."

Button potřebuje získat dobrý výsledek už v Japonsku. Domnívá se, že šanci má dobrou, protože okruh v Suzuce vyhovuje jeho jezdeckému stylu. V neprospěch McLarenu ale hovoří skutečnost, že se týmu daří dokončovat závody jen s jedním vozem, stalo se tak v posledních čtyřech případech.

"Každý tým by vám samozřejmě řekl, že si v letošní sezóně zaslouží mít víc bodů, než získal, ale my jsme v poslední době měli neobvyklou smůlu," konstatoval šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Jako společnost se samozřejmě na štěstí nespoléháme, ale věřím, že se situace obrátí a že se dokážeme v posledních čtyřech závodech zlepšit."

Další článek: Webber před Japonskem: Síla je teď na straně Ferrari