Villeneuvovi se zamlouvá USF1, žádnou smlouvu ale ještě nepodepsal

V jednání bude pokračovat tento víkend.
Jacques Villeneuve přiznal v souvislosti s rozšířením startovního roštu o tři nové týmy, že se pokusí o návrat do formule 1. To samozřejmě vyvolalo vlnu spekulací a podle jedné z nich by měl být Kanaďan blízko k podpisu smlouvy se stájí USF1.

Villeneuve to popírá, i když zájem o tým Petera Windsora a Kena Andersona má. "S nikým z Bildu jsem nehovořil," řekl o zdroji spekulací Villeneuve. "Žádnou dohodu nemáme."

"Pouze jsme spolu krátce hovořili. USF1 pro mě představuje dobru možnost, protože sídlo budou mít v Severní Americe a já chci zůstat v Montrealu. Navíc znám dobře Petera Windsora, sportovního ředitele týmu, byl to dobrý přítel Gillesa. Spojení s lidmi, které znáte dlouhodobě, vám dává jistotu," dodal pro Rue Frontenac.

Slova mistra světa z roku 1997 potvrdil za USF1 Peter Windsor. "Jacques má pravdu. Krátce jsme spolu hovořili v Monaku a od té doby jsme neměli znovu příležitost," řekl.

"Ve skutečnosti hledáme americké jezdce, ale vzhledem k letošním politickým turbulencím zvažujeme možnost angažovat pro rok 2010 zkušeného jezdce. Rozhodnutí učiníme včas."

Villeneuve přiznává, že jsou jeho šance na návrat do formule 1 malé, ale naděje se nevzdal a další jednání povede tento víkend i s ostatními týmy v paddocku na Hungaroringu. Při tom musí zvládnout závod 24 hodin ve Spa.

"Je náročné závodit a vyjednávat během stejného víkendu, ale je to důležité. Letos chci co nejvíce jezdit, ale hlavně si najít včas volant pro příští rok," uzavřel Villeneuve.
Další článek: GP Maďarska 2009 - čtvrtek

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.