Villeneuvovi chce s návratem do F1 pomoci promotér kanadské GP

Pro závod v Montrealu by to byla dobrá reklama.
Jacques Villeneuve usiluje o návrat do formule 1 a nejčastěji je v tomto ohledu spojován s týmem Lotus. Do kalendáře se příští rok vrací montrealský okruh Gillesa Villeneuva a promotér závodu - Octane Racing Group by ho rád podpořil přítomností mistra světa z roku 1997 na startovním roštu.

"Nemůžu popřít, že pokud se Jacques vrátí do vozu formule 1, Grand Prix to pomůže," řekl šéf Octanu François Dumontier pro National Post.

"Lidé tady ho milují. Jak je populární, jsme viděli, když tu závodil v NASCAR. Já bych byl jeho fanoušek číslo 1. Pokud se Jacques vrátí ve voze Lotus a my mu budeme moci pomoct, uděláme to."

Kanada absentovala v kalendáři formule 1 jeden rok, zatímco Villeneuve naposledy závodil pro tým BMW Sauber v roce 2006, v průběhu sezóny ho ale nahradil Robert Kubica.

Kanaďan už začal s přípravami na svůj návrat, intenzivně trénuje fyzickou kondici. Lotus by měl své jezdce oznámit příští týden.
Další článek: Francouzům se hroutí plány na návrat do kalendáře formule 1

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.