Villeneuve začal s tréninkem, návrat do F1 je na dobré cestě

Kanaďan je v lepší formě, než když šel k Renaultu.
Bývalý mistr světa Jacques Villeneuve je v Rakousku, kde s doktorem Erwinem Göllnerem trénuje fyzickou kondici, aby byl připravený na návrat do formule 1. Považuje ho za velmi reálný.

"Vyhledal jsem Erwina, protože musím být co nejdříve připravený na návrat za volant," uvedl Villeneuve pro Rue Frontenac. "Nastolil mi stejný režim, jako když jsem byl ve formuli 1."

"Trochu mě to překvapilo, ale jsem v lepší formě, než když jsem se vrátil k tréninku předtím, než jsem šel k Renaultu. Možná je to díky motokrosu, s kterým jsem začal, nebo díky běžnému tréninku, ale v každém případě je to povzbuzující."

Göllner, s nímž Villeneuve spolupracoval již v minulosti, připravil svému svěřenci náročný program.

"Po rozcvičce trvá trénink 100 minut a nejdelší pauza, kterou v něm mám, je dlouhá pět sekund. Je to opravdu, opravdu brutální," popisoval Kanaďan. "Erwin mě naštěstí ještě nepodrobil tréninku v sauně. Zatím se připravuji na zimní testy, kdy bude chladno. Nicméně, až začnou přípravy na Bahrajn, vím, že tomu neuniknu!"

Jelikož Villeneuve hovoří, jako kdyby měl závodní sedačku pro rok 2010 jistou, nabídla se otázka, pro koho bude závodit.

"Zatím není nic uzavřené, ale hodně se mi libí směr, kterým se věci ubírají," řekl. "Opravdu si myslíte, že bych sem přišel trpět, do ústraní a nechal své dva kluky tak daleko, kdybych si nemyslel, že se to vyvíjí dobře?"

Jacques Villeneuve je jedním z jezdců, o které má podle Mika Gascoyna zájem Lotus.
Další článek: Button se Hamiltona neobává, chce srovnání ve stejném voze

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna