Villeneuve začal s tréninkem, návrat do F1 je na dobré cestě

Kanaďan je v lepší formě, než když šel k Renaultu.
Bývalý mistr světa Jacques Villeneuve je v Rakousku, kde s doktorem Erwinem Göllnerem trénuje fyzickou kondici, aby byl připravený na návrat do formule 1. Považuje ho za velmi reálný.

"Vyhledal jsem Erwina, protože musím být co nejdříve připravený na návrat za volant," uvedl Villeneuve pro Rue Frontenac. "Nastolil mi stejný režim, jako když jsem byl ve formuli 1."

"Trochu mě to překvapilo, ale jsem v lepší formě, než když jsem se vrátil k tréninku předtím, než jsem šel k Renaultu. Možná je to díky motokrosu, s kterým jsem začal, nebo díky běžnému tréninku, ale v každém případě je to povzbuzující."

Göllner, s nímž Villeneuve spolupracoval již v minulosti, připravil svému svěřenci náročný program.

"Po rozcvičce trvá trénink 100 minut a nejdelší pauza, kterou v něm mám, je dlouhá pět sekund. Je to opravdu, opravdu brutální," popisoval Kanaďan. "Erwin mě naštěstí ještě nepodrobil tréninku v sauně. Zatím se připravuji na zimní testy, kdy bude chladno. Nicméně, až začnou přípravy na Bahrajn, vím, že tomu neuniknu!"

Jelikož Villeneuve hovoří, jako kdyby měl závodní sedačku pro rok 2010 jistou, nabídla se otázka, pro koho bude závodit.

"Zatím není nic uzavřené, ale hodně se mi libí směr, kterým se věci ubírají," řekl. "Opravdu si myslíte, že bych sem přišel trpět, do ústraní a nechal své dva kluky tak daleko, kdybych si nemyslel, že se to vyvíjí dobře?"

Jacques Villeneuve je jedním z jezdců, o které má podle Mika Gascoyna zájem Lotus.
Další článek: Button se Hamiltona neobává, chce srovnání ve stejném voze

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.