Villeneuve: Vettel je stále děcko, fandím Alonsovi

Podle slavného Kanaďana je pilot Ferrari nejlepším jezdcem v poli. Vettela prý překonává hlavně ve vypořádávání se s napjatými situacemi.
Villeneuve: Vettel je stále děcko, fandím Alonsovi

Jacques Villeneuve je známý tím, že se nebojí vypouštět do světa kontroverzní prohlášení. Není to tak dlouho, co nazlobil fanoušky Kimiho Räikkönena prohlášením, že by Lotus udělal nejlépe, kdyby se ho zbavil. Také si myslí, že Mercedes měl místo Schumacherovi spíše zamávat Nicovi Rosbergovi. Pro magazín Autosprint se nyní vyjádřil na adresu Sebastiana Vettela, kterého srovnal s hlavním rivalem Fernandem Alonsem:

"Nemám žádné pochybnosti - Fernando Alonso je nejlepší, a proto mu také fandím. Seb je superrychlý, ale když se dostane do nepříznivé situace, jeho přístup je oproti Fernandovi úplně jiný. Alonso zůstává klidný, v pohodě a rozumný, kdežto Vettel se čílí, řve a mává kolem sebe prostředníčkem. Chová se jako dítě. Toto chování ukazuje na dva rozdílné stupně dospělosti. Sebastian je jistě také eso, ale v kritických situacích má problémy.

Je-li ve vedení, vypadá skoro neporazitelně, ale když se má dotahovat, je zranitelnější. Závod v Abú Zabí mi jen potvrdil, co si o něm myslím. Toto jsou fakta: Když se probíjel z konce pole, dostal se nejprve do kontaktu se Sennou, který byl před ním a poškodil si přední křídlo. Poté ztratil kontrolu nad svým vozem za safety carem a boural. Udělal velmi vážnou chybu s malými následky. Jinak je samozřejmě pravdou, že byl skutečně extrémně rychlý, měl ale také velké štěstí. Stojím si proto za svým - Fernando si titul mistra světa letos zaslouží více," řekl Villeneuve.

Mistr světa z roku 1997 se také vyjádřil na adresu Adriana Neweyho, kterého například právě Alonso považuje za hlavního strůjce úspěchu týmu Red Bull a se kterým Villeneuve za svého působení u Williamsu rovněž spolupracoval:

"Spousta lidí ho vykresluje pouze jako génia, jenže to je jenom část jeho osobnosti. Je opravdovým lídrem týmu, nehraje si na všeználka, podle kterého by s jeho vozem vyhrál každý. Ve skutečnosti je to možná ten nejskromnější technik, svým jezdcům trpělivě naslouchá. Všechna ta vítězství a sezony ho nijak nemění. Nikdy nikoho nepoučuje, nechává si to pro sebe."

Posledním působištěm Villeneuva ve formuli 1 byl tým BMW. Po Velké ceně Německa 2006 ho však německá stáj vyměnila za Roberta Kubicu. Od té doby dnes jedenačtyřicetiletý závodník zkoušel mnoho motoristických soutěží, mimo jiné Le Mans, NASCAR, či závody Stock Car a V8 Supercar.

Diskuze (210) Další článek: Red Bull si jede do Austinu pro titul, uzavře šampionát i Vettel?
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00