Villeneuve: Stroll zatím bojoval o vítězství, ne o přežití v motorsportu

Mistr světa formule 1 z roku 1997 Jacques Villeneuve je zvědav na to, jak si jeho krajan Lance Stroll poradí se svou rolí závodního pilota Williamsu.
Villeneuve: Stroll zatím bojoval o vítězství, ne o přežití v motorsportu

18letý Kanaďan byl potvrzen coby nový týmový kolega Valtteriho Bottase. Do F1 přitom přichází s titulem z letošního ročníku Evropské formule 3. Stroll bude zároveň prvním Kanaďanem ve formuli 1 právě po Villeneuvovi, který z královny motorsportu odešel v polovině roku 2006.

„To, že takovým způsobem vyhrál šampionát F3 neznamená, že bude úspěšný i na další úrovni,“ řekl vítěz jedenácti velkých cen Villeneuve pro Le Journal de Montreal.

„Je tu spousta pilotů, kteří zářili v F3, na konci ale pohořeli. A mimochodem, někteří další nikdy nezářili v juniorských šampionátech, ale ve formuli 1 byli skvělí. Každý případ je jedinečný.“

Nejsem tady kvůli penězům, říká Stroll

Nejsem tady kvůli penězům, říká Stroll

Za kariérou Lance Strolla stojí také jeho otec Lawrence, který svého syna finančně podporoval. Sám 18letý Kanaďan však říká, že se do formule 1 nedostal díky penězům, ale svým výsledkům.

„Bude zajímavé sledovat, jak se bude Lance vyvíjet v F1 po psychické stránce,“ dodává Villeneuve. „Jeho otec už jej nebude chránit a bude více méně vystupovat za sebe.“

„Je velmi rychlý a talentovaný, zatím však nikde nemusel trpět. Jsem zvědav, jak bude reagovat pod tlakem. Pokud to, stejně jako všichni velcí šampioni, překoná, potom pro něj neexistují hranice.“

„Lance vždy tvrdě bojoval o vítězství v závodech, nikdy však nemusel bojovat o své přežití v motorsportu. Ještě není úplně vyspělý a musí se ještě učit, to je ale normální.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Diskuze (1) Další článek: Šéfa Toro Rosso překvapilo rozhodnutí Sauberu používat rok staré motory
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00