Villeneuve: Sainz představuje pro Leclerca skutečnou hrozbu

Jacques Villeneuve vnímá zlepšený výkon Ferrari v letošním ročníku formule 1. Mistr světa z roku 1997 je také zvědavý na velký souboj mezi jezdci Scuderie Charlesem Leclercem a Carlosem Sainzem.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Villeneuve: Sainz představuje pro Leclerca skutečnou hrozbu | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Po ročníku 2020, který byl pro tým nejhorší za 40 let, Ferrari pro vylepšilo svou pohonnou jednotku i šasi monopostu.

Zlepšení si v úvodním závodě sezóny v Bahrajnu pochvalovali i jezdci. Leclerc skončil šestý a Sainz osmý, do závodu pak prvně jmenovaný startoval z druhé řady.

V rozhovoru pro italský Corriere della Sera Villeneuve řekl, že vnímá zlepšený výkon Ferrari, ale až druhý závod v Imole příští víkend podle něj ukáže více o skutečném zlepšení italského týmu.

K lepším výkonům by podle Villeneuva mohl pomoci také Sainz, který do Ferrari přišel před letošní sezónou z McLarenu, když nahradil Sebastiana Vettela.

„Pro Charlese je Sainz skutečným nebezpečím. To proto, jelikož Carlos nikdy nebyl v tak důležitém týmu,“ řekl Villeneuve.

„Postupem času se vyvíjel, přichází se zkušenostmi a odvahou, je zvyklý vyrovnávat se s rychlými týmovými kolegy. Je chladný, analyzuje a pro Charlese může být velmi nepříjemný,“ dodává vítěz 11 velkých cen F1.

Na čele pořadí je podle Kanaďana Red Bull, ačkoliv v Bahrajnu v souboji s Mercedesem prohrál.

„Red Bull má skvělé auto, ale jsou zvyklí být vpředu a v Bahrajnu se nechali překvapit. Měli vítězství v kapse a dokázali prohrát. Na Verstappenovi je také jiný tlak, nemůže udělat chybu.“

Další článek: Formuli E trápí brzdy, týmy je musely prověřit

Témata článku: , , , ,