Villeneuve: Rosberg je větší zabiják, Räikkönen nemá ve formuli 1 co dělat

Rosberg vede šampionát a věří mu v boji o titul stále více odborníků. Se svým názorem na souboj uvnitř Mercedesu přispěli i někteří bývalí piloti.
Villeneuve: Rosberg je větší zabiják, Räikkönen nemá ve formuli 1 co dělat

Mezi piloty Mercedesu se často rozhode už v sobotu. Výměnu pozic jsme viděli fakticky jen jednou, dvakrát pak ale Hamilton ze závodu odstoupil. 

Hamilton má v kvalifikacích nad Rosbergem mírně navrch. David Coulthard si však myslí, že Rosberg nemusí být nutně pomalejší na jedno kolo, ale může jít o promyšlenou strategii. „Možná se rozhodl v kvalifikaci tolik neriskovat, jezdit stabilněji a minimalizovat pravděpodobnost chyb.“

Coulthard by Hamiltonovi poradil podobný přístup, ačkoliv s ohledem na bodovou ztrátu může být těžké tuto roli přijmout. 

Gerhard Berger si myslí, že Rosberg všechny dlouhodobě klame svou andělskou tváří.

Anketa: Kdo podle vás získá letošní titul?

Anketa: Kdo podle vás získá letošní titul?

S tím souhlasí i Villeneuve: „Stejně jako všichni ostatní, také já jsem si myslel, že Hamilton je z těch dvou větším zabijákem. Ale Nico letos ukazuje, že on je větším zabijákem. V posledních třech závodech bylo vidět, že dokáže vrazit nůž do zad. Ale když chce být někdo mistrem světa, tak to musí v tomto oboru udělat.“

Räikkönen nemá ve formuli 1 co dělat

Jacques Villeneuve si vzal na mušku i další jezdce. Kimi Räikkönen podle Kanaďana už nemá ve formuli 1 co dělat.

„Plyn má pro něj jen dva režimy: nula nebo maximum. Během roku se už vícekrát dostal do hodin, jako by snad jezdil ve formuli 3. Pokud nedokáže jezdit ve formuli 1, měl by jít domů. Je to velmi zkušený jezdec, takže by se po každém závodě neměl vymlouvat jako nějaký nováček. Měl by mít dva nebo tři závody, aby změnil svůj jezdecký styl. Pokud to nedokáže, je to problém. Nemůžeš jezdit takhle, když jsi mistr světa.“

Média však připomínají, že sám Villeneuve zůstal po zisku titulu ve formuli 1 ještě deset let, ačkoliv žádné dobré výsledky už nezískával. 

Nit suchou pak nenechal Villeneuve ani na Vettelovi a Red Bullu. Podle jeho názoru se k němu chová rakouský tým stejně, jako se choval v uplynulých letech k Webberovi. „Vypadá to, že se zaměřili pouze na Ricciarda“. Podle Villeneuva by měl Vettel z Red Bullu odejít, protože potřebuje změnu. 

 

Diskuze (121) Další článek: Ecclestone: Příští rok budeme mít 19 závodů
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10