Villeneuve: Rosberg je větší zabiják, Räikkönen nemá ve formuli 1 co dělat

Rosberg vede šampionát a věří mu v boji o titul stále více odborníků. Se svým názorem na souboj uvnitř Mercedesu přispěli i někteří bývalí piloti.
Villeneuve: Rosberg je větší zabiják, Räikkönen nemá ve formuli 1 co dělat

Mezi piloty Mercedesu se často rozhode už v sobotu. Výměnu pozic jsme viděli fakticky jen jednou, dvakrát pak ale Hamilton ze závodu odstoupil. 

Hamilton má v kvalifikacích nad Rosbergem mírně navrch. David Coulthard si však myslí, že Rosberg nemusí být nutně pomalejší na jedno kolo, ale může jít o promyšlenou strategii. „Možná se rozhodl v kvalifikaci tolik neriskovat, jezdit stabilněji a minimalizovat pravděpodobnost chyb.“

Coulthard by Hamiltonovi poradil podobný přístup, ačkoliv s ohledem na bodovou ztrátu může být těžké tuto roli přijmout. 

Gerhard Berger si myslí, že Rosberg všechny dlouhodobě klame svou andělskou tváří.

Anketa: Kdo podle vás získá letošní titul?

Anketa: Kdo podle vás získá letošní titul?

S tím souhlasí i Villeneuve: „Stejně jako všichni ostatní, také já jsem si myslel, že Hamilton je z těch dvou větším zabijákem. Ale Nico letos ukazuje, že on je větším zabijákem. V posledních třech závodech bylo vidět, že dokáže vrazit nůž do zad. Ale když chce být někdo mistrem světa, tak to musí v tomto oboru udělat.“

Räikkönen nemá ve formuli 1 co dělat

Jacques Villeneuve si vzal na mušku i další jezdce. Kimi Räikkönen podle Kanaďana už nemá ve formuli 1 co dělat.

„Plyn má pro něj jen dva režimy: nula nebo maximum. Během roku se už vícekrát dostal do hodin, jako by snad jezdil ve formuli 3. Pokud nedokáže jezdit ve formuli 1, měl by jít domů. Je to velmi zkušený jezdec, takže by se po každém závodě neměl vymlouvat jako nějaký nováček. Měl by mít dva nebo tři závody, aby změnil svůj jezdecký styl. Pokud to nedokáže, je to problém. Nemůžeš jezdit takhle, když jsi mistr světa.“

Média však připomínají, že sám Villeneuve zůstal po zisku titulu ve formuli 1 ještě deset let, ačkoliv žádné dobré výsledky už nezískával. 

Nit suchou pak nenechal Villeneuve ani na Vettelovi a Red Bullu. Podle jeho názoru se k němu chová rakouský tým stejně, jako se choval v uplynulých letech k Webberovi. „Vypadá to, že se zaměřili pouze na Ricciarda“. Podle Villeneuva by měl Vettel z Red Bullu odejít, protože potřebuje změnu. 

 

Diskuze (121) Další článek: Ecclestone: Příští rok budeme mít 19 závodů
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00