Villeneuve hodnotí současnost, na návrat už nemyslí

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve se v rozhovoru pro francouzský L´Equipe vyjádřil ke svému možnému návratu, Michaelu Schumacherovi, favoritům pro nastávající sezonu i současným okruhům.
Villeneuve hodnotí současnost, na návrat už nemyslí

"Sledoval jsem Schumacherův návrat velmi pozorně. Pořád je rychlý a je v kondici," řekl Kanaďan, ale dodal, že očekávání z Němcova návratu byla příliš velká. "Každý si myslel, že bude o sekundu rychlejší než Nico Rosberg, ale u Ferrari byl někdy jen o desetinu sekundy rychlejší než Rubens Barrichello. Postupem času se ve vzpomínkách z desetiny udělá sekunda."

Villeneuve upozornil, že loni se Schumacher radoval i po špatných výsledcích. "Ale měl opravdu motivaci?" ptá se devětatřicetiletý jezdec, který se ještě loni pokoušel vrátit do F1 s vlastním týmem. Je ovšem realistou a ví, že se ve formuli 1 od konce jeho kariéry hodně změnilo. "Prostředí mě neláká, závody ano. Byly to krásné roky," vzpomíná jezdec, který se v F1 objevil naposledy ve Velké ceně Německa roku 2006 za volantem BMW.

Co říká na současné šampióny? Sebastian Vettel je podle něj velmi rychlý, ale pokud udělá velkou chybu, tvrdí, že to nebyla jeho chyba. "Už dokázal, že je dost rychlý, ale ještě neukázal, že je velký šampión," myslí si Kanaďan. Za největšího favorita na titul mistra světa v sezoně 2011 považuje Fernanda Alonsa. "Je to španělský býk, nemůže ho nic zastavit. Z každé situace vždy těží maximum. Ukázal, že může vyhrát i s průměrným autem a posunout tým dopředu," chválí Španěla.

Villeneuve zároveň vyjádřil odpor k dnešním sterilním "Tilkedromům". "Tribuny jsou daleko od tratě, není tu pocit rychlosti. Každý, kdo hraje videohry si může myslet, že zvládne to samé."

V posledních letech Kanaďan závodí v NASCAR, v zimě se účastnil prestižního seriálu závodů na sněhu a ledě Andros Trophée. Za volantem Škody Fabia obsadil v celkové klasifikaci deváté místo.

 

Další článek: Rossi si dal za cíl postavit se příští rok na start domácí GP USA

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00