Villeneuve by na místě Kaltenbornové Barrichella neodmítal

Ani po dvouleté pauze by prý Barrichello nemohl být horší než Esteban Gutiérrez, kterého zatím jasně poráží Nico Hülkenberg.
Villeneuve by na místě Kaltenbornové Barrichella neodmítal

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová jasně odmítla, že by pro švýcarský tým mohl v příští sezoně závodit zkušený Rubens Barrichello. Jacques Villeneuve se postavil na stranu Brazilce a tvrdí, že kategorické odmítnutí Barrichella může být chybou. 

"Měli by o Rubensovi uvažovat. Jak může vedoucí postava týmu tak lehkovážně opomíjet faktor zkušenosti? Sezona 2014 bude velice komplexní. Barrichello by byl vždycky lepší než Gutiérrez. Co ten vlastně Sauberu dal? Nic. Jen se na něj podívejte v porovnání s Hülkenbergem," prozradil Villeneuve německému Auto, Motor und Sport. 

Villeneuve, který se v roce 1997 stal s Williamsem mistrem světa, tvrdě vystupuje proti mladým platícím jezdcům. Nedávno kritizoval například Charlese Pica z Caterhamu. Francouzský pilot se nařčením bránil a odmítal, že by byl platícím jezdcem. Na to Villeneuve zareagoval lakonicky:

"Pak by tedy mohl vysvětlit, proč v tom autě sedí on a ne Kovalainen."

Villeneuve se po vynuceném odchodu z formule 1 několikrát pokusil o návrat. Stáj Stefan GP nicméně do královny motorsportu nepronikla. Neúspěšné byly i pokusy o založení týmu Villeneuve Racing. V současnosti je v paddocku pravidelně k vidění, neboť spolupracuje s televizí Sky Italia.

Další článek: Střed pole: Hülkenberg opět ujel všem

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10