Villeneuve by na místě Kaltenbornové Barrichella neodmítal

Ani po dvouleté pauze by prý Barrichello nemohl být horší než Esteban Gutiérrez, kterého zatím jasně poráží Nico Hülkenberg.
Villeneuve by na místě Kaltenbornové Barrichella neodmítal

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová jasně odmítla, že by pro švýcarský tým mohl v příští sezoně závodit zkušený Rubens Barrichello. Jacques Villeneuve se postavil na stranu Brazilce a tvrdí, že kategorické odmítnutí Barrichella může být chybou. 

"Měli by o Rubensovi uvažovat. Jak může vedoucí postava týmu tak lehkovážně opomíjet faktor zkušenosti? Sezona 2014 bude velice komplexní. Barrichello by byl vždycky lepší než Gutiérrez. Co ten vlastně Sauberu dal? Nic. Jen se na něj podívejte v porovnání s Hülkenbergem," prozradil Villeneuve německému Auto, Motor und Sport. 

Villeneuve, který se v roce 1997 stal s Williamsem mistrem světa, tvrdě vystupuje proti mladým platícím jezdcům. Nedávno kritizoval například Charlese Pica z Caterhamu. Francouzský pilot se nařčením bránil a odmítal, že by byl platícím jezdcem. Na to Villeneuve zareagoval lakonicky:

"Pak by tedy mohl vysvětlit, proč v tom autě sedí on a ne Kovalainen."

Villeneuve se po vynuceném odchodu z formule 1 několikrát pokusil o návrat. Stáj Stefan GP nicméně do královny motorsportu nepronikla. Neúspěšné byly i pokusy o založení týmu Villeneuve Racing. V současnosti je v paddocku pravidelně k vidění, neboť spolupracuje s televizí Sky Italia.

Další článek: Střed pole: Hülkenberg opět ujel všem

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.