Villeneuve bude závodit s vozem Škoda Fabia na ledě

Jacques Villeneuve se během prosince a ledna zúčastní čtyř podniků série Trophée Andros. Bude řídit vůz Škoda Fabia a znovu se setká v jednom týmu s Olivierem Panisem.

Mistru světa formule 1 z roku 1997 Jacquesu Villeneuvovi sice nevyšel návrat do formule 1 s vlastním týmem, ale se závoděním v žádném případě nekončí. Zimní pauzu před zahájením sezony série NASCAR, kde by měl opět působit, vyplní závoděním na ledě v prestižním francouzském šampionátu Trophée Andros, kam ho přivedl jeho bývalý týmový kolega z BAR Olivier Panis. Znovu se tak potkají v jedné stáji, tentokrát budou řídit vozy Škoda Fabia.

"Olivier mě navnadil, když mi popsal atmosféru, která v Trophée Andros panuje. Říkal, jak se tu stále zvedá závodní úroveň. Jsou tu i další bývalí jezdci formule jedna, kteří závodí s velkým nasazením, počínaje Alainem Prostem," těší se Villeneuve na novou zkušenost. "Spolupracovat s Olivierem a se Škodou je velká výzva. Naučím se základy závodění na ledě a budu se spoléhat na Olivierovy rady."

Zatímco Villeneuve se chce především učit, Panis by rád získal titul. V rozhovoru pro Auto Hebdo, připomněl, jak ho Villeneuve velmi dobře přijal jako týmového kolegu u BAR, kde spolu jezdili v letech 2001 a 2002. Od té doby zůstali oba jezdci v kontaktu a když Škoda chtěla rozšířit svůj tým pro Trophée Andros o další vůz, Panise napadlo Villeneuvovo jméno. "Jacques se pro tento projekt okamžitě nadchl a se Škodou se dohodl velmi rychle," vzpomínal Francouz. O Kanaďanovu výkonnost v pro něho neznámé disciplíně strach nemá. "Je to mistr světa formule jedna a má mimořádný cit pro vůz."

První závod čeká devětatřicetiletého Villeneuva již o prvním prosincovém víkendu ve Val Thorens. Celkem by se měl v prosinci a lednu zúčastnit čtyř podniků, jeho start v superfinále 5. března na Stade de France je nejistý kvůli Kanaďanovým závazkům v NASCAR. Ve francouzském šampionátu závodů na ledě Trophée Andros se z bývalých jezdců F1 v posledních letech kromě Prosta a Panise objevili například Paul Belmondo, Romain Grosjean, Franck Lagorce či Jacques Laffite.

Diskuze (28) Další článek: Sebastian Vettel s formulí 1 v ulicích Berlína
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10