Villeneuve bude závodit s vozem Škoda Fabia na ledě

Jacques Villeneuve se během prosince a ledna zúčastní čtyř podniků série Trophée Andros. Bude řídit vůz Škoda Fabia a znovu se setká v jednom týmu s Olivierem Panisem.

Mistru světa formule 1 z roku 1997 Jacquesu Villeneuvovi sice nevyšel návrat do formule 1 s vlastním týmem, ale se závoděním v žádném případě nekončí. Zimní pauzu před zahájením sezony série NASCAR, kde by měl opět působit, vyplní závoděním na ledě v prestižním francouzském šampionátu Trophée Andros, kam ho přivedl jeho bývalý týmový kolega z BAR Olivier Panis. Znovu se tak potkají v jedné stáji, tentokrát budou řídit vozy Škoda Fabia.

"Olivier mě navnadil, když mi popsal atmosféru, která v Trophée Andros panuje. Říkal, jak se tu stále zvedá závodní úroveň. Jsou tu i další bývalí jezdci formule jedna, kteří závodí s velkým nasazením, počínaje Alainem Prostem," těší se Villeneuve na novou zkušenost. "Spolupracovat s Olivierem a se Škodou je velká výzva. Naučím se základy závodění na ledě a budu se spoléhat na Olivierovy rady."

Zatímco Villeneuve se chce především učit, Panis by rád získal titul. V rozhovoru pro Auto Hebdo, připomněl, jak ho Villeneuve velmi dobře přijal jako týmového kolegu u BAR, kde spolu jezdili v letech 2001 a 2002. Od té doby zůstali oba jezdci v kontaktu a když Škoda chtěla rozšířit svůj tým pro Trophée Andros o další vůz, Panise napadlo Villeneuvovo jméno. "Jacques se pro tento projekt okamžitě nadchl a se Škodou se dohodl velmi rychle," vzpomínal Francouz. O Kanaďanovu výkonnost v pro něho neznámé disciplíně strach nemá. "Je to mistr světa formule jedna a má mimořádný cit pro vůz."

První závod čeká devětatřicetiletého Villeneuva již o prvním prosincovém víkendu ve Val Thorens. Celkem by se měl v prosinci a lednu zúčastnit čtyř podniků, jeho start v superfinále 5. března na Stade de France je nejistý kvůli Kanaďanovým závazkům v NASCAR. Ve francouzském šampionátu závodů na ledě Trophée Andros se z bývalých jezdců F1 v posledních letech kromě Prosta a Panise objevili například Paul Belmondo, Romain Grosjean, Franck Lagorce či Jacques Laffite.

Diskuze (28) Další článek: Sebastian Vettel s formulí 1 v ulicích Berlína
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10