Villeneuve bude v další sezóně jezdit ve formuli E

Jacques Villeneuve nakonec podepsal smlouvu a uvidíme ho tak ve druhé sezóně formule E.
Villeneuve bude v další sezóně jezdit ve formuli E

Před pár dny Jacques Villeneuve testoval elektrickou formuli E na okruhu Paula Ricarda a nyní podepsal smlouvu pro sezónu, která začíná letos v polovině října. Mistr světa z roku 1997 bude závodit za tým Venturi GP.

„Je to poprvé za několik let, kdy se budu podílet na celém šampionátu,“ řekl Villeneuve. „Jsem nadšený, protože atmosféra při práci po boku týmu Venturi je velká a má značný vliv. Také znám dobře Stephana Sarrazina, vzájemně si důvěřujeme.“

Týmovým kolegou Villeneuva bude právě Stephane Sarrazin.

Opačným směrem se vyvíjí kariéra jiného bývalého jezdce formule 1. Jaime Alguersuari má pozastavenou závodní licenci poté, co během závodu v Moskvě omdlel. Lékaři zatím nepřišli na příčinu, Španěla čekají další testy, ale ve druhé sezóně formule E ho neuvidíme.

Foto: Getty Images / Julian Finney

Další článek: Finanční situace Sauberu je lepší, pochvaluje si Kaltenbornová

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10