Villeneuva zájem Lotusu těší, chce pokračovat v jednání

Bývalý mistr světa nabízí zkušenosti.
Technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne se zmínil, že má jeho tým zájem o Jarna Trulliho a dodal, že jednal i s Jacquesem Villeneuvem. Malajci chtějí dva zkušené piloty.

Villeneuva potěšilo, že Lotus tyto informace zveřejnil a bere to jako signál k dalšímu jednání. Spojení dvou slavných jmen má potenciál.

"Velmi rád jsem si popovídal s Mikem, byl se mnou velmi otevřený," uvedl Villeneuve pro Rue Frontenac. "Samozřejmě mě potěšilo, když řekl, že hledá především zkušené piloty."

"Opravdu mi lichotí, že mě zmínil a veřejně řekl, že jsme spolu mluvili. Jsou to jen předběžné rozhovory a zatím nejsme ve fázi, kdy bychom diskutovali o náležitostech případné spolupráce. Ale když o tom hovořil veřejně, je mi teď jasné, že můžeme na této straně dosáhnout pokroku."

Jacques Villeneuve se delší dobu netají tím, že chce v roce 2010 využít rozšířeného startovního roštu pro návrat do formule 1. Raději by ho uskutečnil s etablovaným týmem, ale přiznal, že větší šanci asi bude mít u těch nových.

"U nich jsou zkušenosti nejpotřebnější. A hlavně, už jsem pomáhal budovat tým - BAR. Vím, co je třeba udělat," uvedl Kanaďan letos v červenci.
Další článek: Přípravy na příští sezónu pokračují podle plánu, tvrdí USF1