George Russell v Barceloně se štěstím porazil Leclerca

Pátá virtuální velká cena formule 1 opět nabídla zajímavou podívanou. Do boje o první místo se zapojili především George Russell a Charles Leclerc. O vítězi nakonec rozhodly penalizace.
George Russell v Barceloně se štěstím porazil Leclerca

Virtuální pole position získal v Katalánsku George Russell s Williamsem, kterému se ale příliš nepovedl start a propadl se na konec nejlepší pětky. Do čela se naopak dostal Esteban Gutierrez s Mercedesem a na čelních pozicích se už tradičně pohybovali též Charles Leclerc a Alexander Albon, který jako jediný ze špičky zvolil strategii dvou zastávek v boxech.

Po nepovedeném startu se Russell dokázal v průběhu grand prix dostat zpět na čelo, kde začal svádět souboje s Leclercem. Před Monačana se dokázal dostat, avšak záhy jeho šance na vítězství snížila třísekundová penalizace za zkracování trati.

Sebastian Vettel si poprvé vyzkoušel esport, v Sepangu závodil proti legendám

Sebastian Vettel si poprvé vyzkoušel esport, v Sepangu závodil proti legendám

Britský pilot Williamsu se na prvním místě pokoušel zvýšit svůj náskok na Leclercovo Ferrari na druhé pozici na potřebné tři sekundy, to se mu ale nedařilo. Odstup mezi oběma piloty stále osciloval kolem jedné a půl vteřiny.

V předposledním kole se zdálo, že o vítězi je rozhodnuto. Leclerc kroužil druhý se sekundovou ztrátou, která mu zajišťovala zisk prvního místa. Jenomže konec není, dokud není konec. Předposlední kolo sebralo monackému pilotovi šance na vítězství v Barceloně, protože mu virtuální ředitelství závodu udělilo stejnou penalizaci jako předtím Russellovi.

Díky trestu pro Charlese Leclerca tak George Russell za volantem Williamsu získal své první virtuální vítězství ve formuli 1.

Záznan GP v Barceloně

Záznam GT World Challenge ve Spa

Záznam formule E (sobota)

 

Záznam poháru legend (sobota)

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Finanční problémy Force Indie byly podle Péreze evidentní hned od jeho příchodu