Víkend v motorsportu: Finále IndyCar, DTM, MotoGP i WEC

O víkendu má být horké a slunné počasí, ale pokud dáte přednost motorsportu, určitě se nudit nebudete.
Víkend v motorsportu: Finále IndyCar, DTM, MotoGP i WEC

IndyCar: neděle

Zatímco sezóna F1 má před sebou ještě osm závodů, za velkou louží tento víkend končí sezóna IndyCar. 

GoPro Grand Prix of Sonoma je posledním závodem letošního ročníku. Kromě vzpomínek na Justina Wilsona nás čeká souboj o letošní titul.

Největší šance má Juan Pablo Montoya, který má 500 bodů, dvě vítězství a nula pole positions. Na druhém místě je Graham Rahal (466 bodů), následovaný Scottem Dixonem (453 bodů), Willem Powerem (439 bodů). Helio Castronevesem (423 bodů) a Josefem Newgardenem (413 bodů). Ano, všichni tito jezdci mohou získat titul. Za vítězství je totiž v IndyCar 50 bodů a v posledním závodě se berou dvojité body. Závod startuje na Slovak Sport v neděli ve 22:00.

DTM: sobota / neděle

Šampionát německých cestovních vozů míří mimo Německo. Tento víkend se jede v Moskvě. Tentokrát neuvidíme v boxech Audi slavného doktora Ullricha. Ten nesmí do pit lane po zbytek sezóny. Audi navíc dostalo pokutu 200 tisíc euro a Scheider nesmí závodit v Moskvě. To vše za to, že mu Ullrich v minulém závodě přes rádio řekl, aby vytlačil dva jezdce Mercedesu.

První závod začíná v sobotu v 15:15, druhý pak v neděli ve 14:55. Kromě streamu níže (anglicky) si můžete naladit i další na profilu DTM

První závod

Druhý závod

WEC: neděle

V neděli se jede také šestihodinovka v Nürburgringu v rámci seriálu WEC. V Akci tak uvidíte třeba Marka Webbera. Start závodu vysílá od 13:00 Eurosport 2. Jeho konec pak od 18:00 Eurosport. Mezi tím můžete sledovat informace na oficiálním webu. Tam by mohl běžet i přímý přenos. 

MotoGP: Celý víkend

V průběhu celého víkendu můžete sledovat také program MotoGP v Silverstonu. Pro podrobnější informace navštivte http://motogpsport.autorevue.cz/

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Italská média opět spojují Verstappena s Ferrari (+anketa)