Víkend patří motorsportu: formule E a závod šampionů živě na internetu

O víkendu proběhnou v motorsportu hned dvě události a obě nějakým způsobem souvisí s formulí 1.
Víkend patří motorsportu: formule E a závod šampionů živě na internetu

První událostí je tradiční Závod šampionů, který se letos jede na Barbadosu. Letošní obsazení bohužel není z pohledu fanouška F1 asi tak atraktivní, chybí nejen Sebastian Vettel, ale samozřejmě také Michael Schumacher.

Do závodu tak nastoupí mimo jiné David Coulthard, Romain Grosjean, Kurt Bush (NASCAR), Tom Kristensen (devítinásobný vítěz 24h Le Mans), Jolyon Palmer (GP2), Esteban Ocon (F3), Pascal Wehrlein (DTM, testovací jezdec Mercedesu v F1) a vůbec poprvé v historii také žena – Susie Wolffová.

Podle pořadatelů by měl být program vysílán přes internet na stránce http://www.raceofchampions.com/ nebo přesněji na http://www.raceofchampions.com/LiveResults/livetiming.aspx# (Watch live stream)

Program:

Sobota

  • 17:00-20:00  ROC Nations Cup
  • 20:30-21:30  ROC Caribbean

Neděle

  • 17:00-19:00 Race Of Champions (závod šampiónů)

Formule E

Kromě závodu šampiónů nás čeká také další podnik elektrické formule E, ve kterém je řada bývalých jezdců formule 1. Nově v něm uvidíme také Vergne, který po letošní sezóně musel opustit Toro Rosso.

Formule E tentokrát zavítá do Punta del Este v Uruguayi. Trať o délce přes 2,5 km vede přímo podél moře, takže se můžeme těšit na zajímavou scenérii. Celý program bude živě na stránkách šampionátu, přepínat lze dokonce i na onboard kamery.

Program (sobota)

  • 11:15-12:00 První trénink
  • 13:30-14:00 Druhý trénink
  • 15:00-15:55: Kvalifikace
  • 19:00: Závod

Závod je možné v sobotu sledovat zde: http://www.fiaformulae.com/en/live-streaming.aspx Už nyní tam nejdete záznamy předešlých závodů.

Pokud se nedostanete na stránku formule E, můžete sledovat závod od 19 hodin přes oficiální mobilní aplikace (Android, iOS): Android, iOS

Poznámka: údaje jsou ve Středoevropském čase. 

Další článek: Ecclestone o dvojitých bodech, Koreji, Kataru a svém nečekaném nástupci