Video: Vettel přijel s Red Bullem děkovat Renaultu do továrny ve Viry

Red Bull Racing zavítal do francouzské továrny automobilky Renault, ve které se vyrábí motory formule 1, aby poděkoval za letošní úspěchy.
Video: Vettel přijel s Red Bullem děkovat Renaultu do továrny ve Viry

Red Bull vrátil Renault na vrchol formule 1. Francouzská automobilka sice už nemá svůj tým, ale motory letos dodávala třem týmům a s tím rakouským obhájila oba mistrovské tituly.

Red Bull proto zavítal do Viry, aby v čele se Sebastianem Vettelem francouzskému výrobci poděkoval. Zvláštní význam měla návštěva také pro šéfdesignéra týmu Adriana Neweyho, protože ten poprvé spolupracoval s Renaultem už v roce 1991 a ve spojení s francouzskou značkou přivezly jeho vozy už sedm konstruktérských a šest jezdeckých titulů. Francouzi mu připravili dárek v podobě motoru, který poskládali z dílů z historických agregátů, které vyhrály šampionáty.

Newey při návštěvě zopakoval, že jednou z klíčových oblastí vývoje letos bylo foukání difuzorů výfukovými plyny, a to především mimo akceleraci, v čemž spolupráce s Renaultem sehrála velmi důležitou roli.

Red Bull Racing a Renault společně doposud získaly kromě titulů také 27 vítězství v Grand Prix a 38 pole position. Letos prodloužily smlouvu do roku 2016, budou tedy spolupracovat i v éře šestiválcových motorů.

Další článek: María de Villotaová jedná o místě záložní jezdkyně Renaultu

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen