Video: Vettel přijel s Red Bullem děkovat Renaultu do továrny ve Viry

Red Bull Racing zavítal do francouzské továrny automobilky Renault, ve které se vyrábí motory formule 1, aby poděkoval za letošní úspěchy.
Video: Vettel přijel s Red Bullem děkovat Renaultu do továrny ve Viry

Red Bull vrátil Renault na vrchol formule 1. Francouzská automobilka sice už nemá svůj tým, ale motory letos dodávala třem týmům a s tím rakouským obhájila oba mistrovské tituly.

Red Bull proto zavítal do Viry, aby v čele se Sebastianem Vettelem francouzskému výrobci poděkoval. Zvláštní význam měla návštěva také pro šéfdesignéra týmu Adriana Neweyho, protože ten poprvé spolupracoval s Renaultem už v roce 1991 a ve spojení s francouzskou značkou přivezly jeho vozy už sedm konstruktérských a šest jezdeckých titulů. Francouzi mu připravili dárek v podobě motoru, který poskládali z dílů z historických agregátů, které vyhrály šampionáty.

Newey při návštěvě zopakoval, že jednou z klíčových oblastí vývoje letos bylo foukání difuzorů výfukovými plyny, a to především mimo akceleraci, v čemž spolupráce s Renaultem sehrála velmi důležitou roli.

Red Bull Racing a Renault společně doposud získaly kromě titulů také 27 vítězství v Grand Prix a 38 pole position. Letos prodloužily smlouvu do roku 2016, budou tedy spolupracovat i v éře šestiválcových motorů.

Diskuze (4) Další článek: María de Villotaová jedná o místě záložní jezdkyně Renaultu
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen