Video: Vettel představuje okruh Yas Marina, na kterém loni vyhrál

Jezdci Red Bullu jedou do Abú Zabí s šancí na vítězství v šampionátu. Loni vyhrál tento závod Vettel a letos má díky formě vozu RB6 příležitost svůj úspěch zopakovat.
Video: Vettel představuje okruh Yas Marina, na kterém loni vyhrál

"Na Abú Zabí mám samozřejmě dobré vzpomínky a budu doufat, že letos získám další dobrý výsledek, ale uvidíme," řekl Vettel. "Šampionát je stále otevřený. Abú Zabí je dobrá trať, je fantastické jezdit pod hotelem, světla na střeše svítí jinak pokaždé, když projíždíte."


V lepší pozici než Vettel je Mark Webber, na první místo v šampionátu ztrácí osm bodů, zatímco jeho týmový kolega 15. "Trať má dobrý profil a stmívání vytváří odlišnou atmosféru," připomněl Australan skutečnost, že v Abú Zabí začíná závod za světla a končí za tmy pod umělým osvětlením. "Máme šanci vyhrát další šampionát, což je vzrušující. Dopadnout to může různě, v nejlepší pozici je Fernando, ale my máme šanci, takže uvidíme."

Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports před velkým finále

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.