Video: Uzavřené kokpity, ideální řešení je těžké najít

Kvůli nehodě Bianchiho pokračují diskuse o uzavřených kokpitech. Šéfové týmů toto řešení dříve odmítli, protože monoposty jim připadaly ošklivé.
Video: Uzavřené kokpity, ideální řešení je těžké najít

Výzkum uzavřených kokpitů nadále pokračuje. Není divu, všechna zranění z poslední doby se týkala právě hlavy. Cílem je eliminovat nebezpečí od malých letících předmětů (viz Massa a pružina), ale také od letící pneumatiky.

„Je velmi obtížné najít něco, co je dostatečně silné, aby to zastavilo kolo a současně umožnilo jezdci řídit vůz, aniž by ho nepříznivě ovlivnila přítomnost této struktury před ním,“ říká Charlie Whiting.

FIA testovala například speciální klec, po které pneumatika sklouzne (viz dřívější článek), ale ukázalo se, že podobné struktury musí být nejméně o 20 cm výše, než je temeno hlavy jezdce, což je příliš hodně. 

Je však nepravděpodobné, že by kryt kokpitu něco změnil na nehodě Bianchiho. Ten totiž neměl žádné povrchové zranění, ale utrpěl poranění mozku vlivem silné decelerace. 

Další článek: Rosberg miluje dvojité body

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)