Video: Uvnitř vozu formule 1 - volant

V 15. dílu seriálu s rozpůeným vozem Sauber nechal Nica Hülkenberga vysvětlit základní funkce volantu monopostu formule 1.
Video: Uvnitř vozu formule 1 - volant

Hülkenberg začíná na zadní části volantu. Horní páčky jsou na řazení rychlostních stupňů, pravá (z pohledu jezdce) řadí nahoru, levá dolů. Pod nimi jsou páčky spojky, při normálním rozjezdu například v boxech jezdec obvykle používá jen jednu podle toho, co je pro něj příjemnější. Pro ostré starty do závodů se používají obě.

Pak Hülkenberg otáčí volant a ukazuje přední stranu. Říká, že tlačítek je hodně, ale často používaných je asi 10. Patří mezi ně tlačítka pro nastavení spojky, vysílačku a omezovač rychlosti pro boxovou uličku. Otočné ovladače slouží pro nastavení věcí, jako je brzdění motorem nebo rekuperace KERS.

Nakonec se Hülkenberg vrací na zadní část volantu a v horní části ukazuje dva přepínače. Říká, že k nim je možné přiřadit často používané funkce, jako je změna nastavení vozu pro konkrétní zatáčku.

Kompletní popis funkcí volantu si můžete prohlédnout zde.

Další článek: Brawn zůstane u Mercedesu, jen pokud dál bude hlavní postavou týmu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10