Video: Uvnitř vozu formule 1 - Pitotova trubice

Podívejte se na první video ze série, ve které bude Sauber vysvětlovat techniku vozů formule 1. Tento díl se věnuje Pitotově trubici.
Video: Uvnitř vozu formule 1 - Pitotova trubice

Šéfdesignér Sauberu Matt Morris ukazuje na rozpůlené formuli 1 umístění Pitotovy trubice. Nachází se na úrovni předních kol na horní části karoserie. Slouží k měření tlaku vzduchu, ze kterého se pak počítá rychlost proudění vzduchu.

Tým může tato data využít k výpočtu rychlosti vozu, ale pro její výpočet používá také další dva senzory - snímač rychlosti otáčení kol a optický snímač Correvit.

Větší Pitotovu trubici týmy v testech umísťují také nad kryt motoru, jako třeba v případě Ferrari F138 na obrázku.

Další článek: Marussia: Bez finanční dohody nás Ecclestone nebude smět natáčet

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.