Video: Tlačítko na vyvolání deště aneb kanadské žerty u Sauberu

Podívejte se, jaké srandičky si mezi sebou dělají členové týmu Sauber. Závodní inženýr si vychutnal pomstu na Sergiovi Pérezovi.
Video: Tlačítko na vyvolání deště aneb kanadské žerty u Sauberu

Historie tohoto videa se začala psát v loňské Grand Prix Japonska. Sergio Pérez se v ní tehdy probil ze 17. startovní pozice na osmou, tedy bodovanou. V posledním kole si ale vystřelil ze svého závodního inženýra Marca Schüpbacha, když mu do vysílačky zahlásil, že ztrácí výkon motoru. Když ale projížděl cílem, oznámil: "Dělal jsem si srandu."

Schüpbach si to nenechal jen tak líbit a připravil si na svého jezdce odvetu, kterou navíc tým zachytil na následující video. Na volantu mu na jedno z tlačítek přilepil popisku "déšť" (rain) a řekl mu, že se jedná o novou funkci. Udivený Mexičan se zeptal, zda je to pro rozsvícení zadního světla, ale odpovědí mu bylo, že nikoliv, že si tím vyvolá předpověď počasí, která se mu ukáže na displeji. Podívejte se, jak to celé dopadlo.

Další článek: Ve vývoji vozu jsme letos pomalí, přiznává McLaren

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“