Video: Rosberg vysvětluje na Mercedesu W03 změny v pravidlech

Nico Rosberg se postavil vedle vozu, se kterým bude letos závodit, a ukázal na něm hlavní dopady meziročních změn v pravidlech.
Video: Rosberg vysvětluje na Mercedesu W03 změny v pravidlech

Rosberg: "Letos nastalo několik větších změn ve srovnání s loňským rokem. Jednou z nich je hlavně tady ta přední část. Tato oblast nesmí být výš než 55 centimetrů od země. Je to z bezpečnostních důvodů. Protože pokud narazím do vozu před sebou, snižuje to riziko, že budu přes něj katapultován."

"Pak se dostáváme k této části. Je dovoleno ji mít o trochu vyšší (než nos) a designéři tuto možnost využili, protože to vytváří větší prostor pod vozem, což zvyšuje tok vzduchu, a to je dobré z pohledu aerodynamiky. Bohužel to nevypadá hezky, ale je to cesta, jak udělat auto nejrychlejší."

"Když půjdeme kousek dál, tak další důležitý rozdíl je rozvor náprav. Letos máme mnohem delší auto, což také otevřelo nové možnosti v aerodynamice. Je tu prostě víc míc místa pro práci s toky vzduchu."

"A konečně velmi důležitá změna je, že nesmíme foukat výfukové plyny do difuzoru. Loni to vytvářelo hodně přítlaku vzadu, hlavně v pomalých zatáčkách, takže jsme měli na výjezdech ze zatáček neuvěřitelnou trakci. Ta možnost už tu teď není. Výfuky musí být na voze mnohem víc vpředu. Řízení bude letos kvůli tomu mnohem těžší, protože budeme mít o trochu méně přilnavosti a trakce, bude třeba to lépe ovládat. Také to bude náročné na opotřebení pneumatik, budeme muset být velmi opatrní s trakcí (při přidávání plynu). Takže to bude hodně vzrušující."

Další článek: Alguersuari: Kubica s poraněnou rukou nezvedne ani sklenici