Video: Red Bull vysvětluje nová pravidla

Podívejte se na animované vysvětlení nejdůležitějších změn v pravidlech, podají vám ho Daniel Ricciardo a Sebastian Vettel.
Video: Red Bull vysvětluje nová pravidla

Ricciardo ve videu usedl do letošního RB10, zatímco Vettel jede pro srovnání s loňským RB9.

1:26
1) Nový nos, 2) Přední křídlo, 3) Zadní křídlo, 4) Motor, 5) Převodovka, 6) Systém na rekuperaci energií.

1:38
Omezení množství paliva na 100 kg (140 l) za závod.

1:45
Převodovka dostává 8. stupeň, tedy o jeden víc než loni.

1:55
Motor přichází o dva válce a 0,8 litru objemu. Maximální otáčky klesají z 18 na 15 tisíc za minutu. Na druhé straně ale přichází turbo, které se roztáčí na 100 tisíc otáček za minutu.

Video: Mercedes představuje svůj nový motor

Video: Mercedes představuje svůj nový motor

2:10
Nový systém na rekuperaci energií má dva motorgenerátory a dvojnásobný výkon (160 koní). Místo loňských 6 sekund zvyšuje výkon motoru 33 sekund v každém kole. ERS je napojený na výfuk a brzdy. Baterie mají desetkrát větší kapacitu než loni.

2:35
Nová pohonná jednotka má větší točivý moment, což znamená snadný prokluz kol při akceleraci.

2:48
Nos musel jít blíž k zemi, teď je od ní vzdálen jen 15 centimetrů. Přední křídlo je užší, přítlak klesl o 20 procent. Foukaný difuzor je pryč, stejně jako spodní element v zadním křídle. Horní plát zadního křídla je plošší a při aktivaci DRS se sklápí víc, což zvětšuje efektivitu tohoto systému.

3:08
Každý jezdec má nárok jen na pět motorů za celou sezónu místo loňských osmi.

Další článek: Prezident Ferrari: F1 bude moc komplikovaná pro jezdce i diváky

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna