Video: Podívejte se, jak bude vypadat okruh v Zandvoortu po úpravách

Na internetu je virtuální kolo na okruhu v Zandvoortu tak, jak bude vypadat po právě probíhající rekonstrukci. Nechybí ani klopené zatáčky.
Video: Podívejte se, jak bude vypadat okruh v Zandvoortu po úpravách

Video pochází přímo od společnosti Dromo, která za úpravami stojí. Největší úpravy se dotknou zatáček Hugenholtz (3. zatáčka) a Arie Luyendijk (13. zatáčka), které budou klopené. Poslední zatáčka o 18 stupňů, což je dvakrát více než v Indianapolis.

Zbývající části 4,3 km dlouhého okruhu se výrazně nezmění. Majitel Droma Jarno Zaffelli řekl pro RaceFans, že na žádost formule 1 budou zachovány štěrkové zóny.

Největší výzva pro Pirelli v příštím roce? Zrekonstruovaný Zandvoort

Největší výzva pro Pirelli v příštím roce? Zrekonstruovaný Zandvoort

Právě klopení v poslední zatáčce bude velkou výzvou pro pneumatiky. Pirelli podle svých slov nemůže připravit extra pneumatiku pro Zandvoort, a tak bude situaci řešit nastavením minimálních tlaků pro závod.

Rekonstrukce okruhu čelila stížnostem ze strany ekologických aktivistů. Soud ale jejich požadavky zamítl. Místní věří, že rekonstrukce bude dokončena včas a návrat Nizozemska do kalendáře F1 proběhne bez problémů.

Další článek: Honda se Verstappenovi omlouvá za problémy v Abú Dhabí

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.