Video: Podívejte se, jak bude vypadat okruh v Zandvoortu po úpravách

Na internetu je virtuální kolo na okruhu v Zandvoortu tak, jak bude vypadat po právě probíhající rekonstrukci. Nechybí ani klopené zatáčky.
Video: Podívejte se, jak bude vypadat okruh v Zandvoortu po úpravách

Video pochází přímo od společnosti Dromo, která za úpravami stojí. Největší úpravy se dotknou zatáček Hugenholtz (3. zatáčka) a Arie Luyendijk (13. zatáčka), které budou klopené. Poslední zatáčka o 18 stupňů, což je dvakrát více než v Indianapolis.

Zbývající části 4,3 km dlouhého okruhu se výrazně nezmění. Majitel Droma Jarno Zaffelli řekl pro RaceFans, že na žádost formule 1 budou zachovány štěrkové zóny.

Největší výzva pro Pirelli v příštím roce? Zrekonstruovaný Zandvoort

Největší výzva pro Pirelli v příštím roce? Zrekonstruovaný Zandvoort

Právě klopení v poslední zatáčce bude velkou výzvou pro pneumatiky. Pirelli podle svých slov nemůže připravit extra pneumatiku pro Zandvoort, a tak bude situaci řešit nastavením minimálních tlaků pro závod.

Rekonstrukce okruhu čelila stížnostem ze strany ekologických aktivistů. Soud ale jejich požadavky zamítl. Místní věří, že rekonstrukce bude dokončena včas a návrat Nizozemska do kalendáře F1 proběhne bez problémů.

Další článek: Honda se Verstappenovi omlouvá za problémy v Abú Dhabí

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00