Video: Okruh v Silverstonu z pohledu pneumatik

Podívejte se, jaké nároky klade na pneumatiky velmi rychlý Silverstone. Jeho vlastnosti a chladné počasí připraví týmům nové výzvy.
Video: Okruh v Silverstonu z pohledu pneumatik

Okruh je velmi náročný na pneumatiky, protože je kombinací pomalých zatáček a rychlých oblouků.

Příčné přetížení působí na pneumatiky velmi dlouhou dobu a velmi tak zatěžuje vnitřní strukturu pneumatiky. Ta musí extrémním silám odolat.

Zatáčky číslo 6 a 7

Auto brzdí hluboko do zatáčky z rychlosti 250 km/h na 95 km/h. Na přední pneumatiky působí kombinace příčného i podélného přetížení, což si žádá maximální úroveň přilnavosti.

Změna trajektorie rychle přenáší zatížení na vnější pneumatiky, které musí zaručit jak ovladatelnost tak trakci pro zajištění co nejlepší akcelerace ze zatáčky pod plným plynem.

Zatáčka číslo 9 se projíždí rychlostí 290 km/h, což generuje obrovské přetížení 5G.

Auta na nejrychlejší rovince dosahují maximální rychlosti 300 km/h a pak se jezdci připravují na rychlou sekvenci zatáček.

Zabrzdí, zatočí a během dvou sekund najedou do zatáčky při rychlosti 200 km/h. Aerodynamické síly, přetížení a nerovnost povrchu si od pneumatik žádají mechanickou přilnavost, přičemž její teplota dosahuje 110 °C.

Pirelli pro agresivní a hrbolatý povrch v Británii zvolilo měkkou a tvrdou směs pneumatik. Tato volba nabízí nejlepší kombinaci výkonu a životnosti a nejlépe se vyrovná s nároky okruhu v Silverstonu.

Další článek: María de Villotaová havarovala při testování pro Marussii a vážně se zranila

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10