Video: Okruh v Sepangu z pohledu pneumatik

Podívejte se, jak odlišné nároky klade okruh v Malajsii na pneumatiky ve srovnání s prvním závodem v Austrálii. Na premiéru čeká nejtvrdší směs nově s oranžovým značením.
Video: Okruh v Sepangu z pohledu pneumatik

Malajsie je druhým závodem v kalendáři. Pirelli sem stejně jako před rokem přiveze tvrdou směs (letos s oranžovým označením) společně se středně tvrdou směsí (která se už objevila na trati při Velké ceně Austrálie).

P Zero Oranžová je nejtvrdší a nejkonzervativnější směsí ze všech produktů Pirelli. Je ideální pro závody, které kladou výrazné nároky na pneumatiky. Poměrně drsný malajský asfalt zvyšuje opotřebení i teploty, a tak na pneumatiku působí vskutku velké síly.

Počasí je navíc v Sepangu extrémně proměnlivé. Obvyklé jsou tu vysoké teploty i pravděpodobnost přívalových dešťů. Vlhkost vzduchu však dosahuje až 80% i v době, kdy zrovna neprší.

Nová tvrdá směs je v porovnání s jejím loňským předchůdcem měkčí. To znamená, že je co do rychlosti podobná loňské středně tvrdé směsi. Optimální škála, v jaké je využitelná, se však zcela změnila, je teď mnohem vyšší a blíží se měkkým pneu.

Tvrdé pneumatiky pro rok 2013 by měly být o čtyři až pět desetin sekundy na kolo rychlejší než verze z roku 2012.

K dispozici budou v Malajsii rovněž střední pneumatiky P Zero Bílá. Byly navrženy obecně jako primární pneumatiky pro většinu závodů, v Malajsii ale perfektně sehrají roli měkčí a agresivnější volby. V Sepangu pneumatiky pracují obzvláště tvrdě, jelikož musí excelovat i v podmínkách, kdy se spodní vrstvy běhounu zahřívají až na 130°C. Může za to boční akcelerace, která dosahuje hodnot až 3.9G.

I další klíčový element má co do činění s teplotami. V nejteplejší části dne je asfalt zahřátý na více než 50°C. Hůře se tak rozptylují teploty nahromaděné v pneumatikách, a tak hrozí jejich přehřívání. Úroveň opotřebování bude v důsledku kombinace teplot a drsného povrchu vyšší než v Austrálii. Loni každý vůz v průměru jel na tři zastávky v boxech.

Jak tomu bude letos, si budeme muset počkat.

Další článek: Hamilton: Málo jsme se soustředili na nastavení, v Sepangu to bude lepší

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00