Video: Okruh v Číně z pohledu pneumatik

Podívejte, s čím vším se budou muset vyrovnat pneumatiky Pirelli nadcházející víkend na čínském okruhu v Šanghaji.
Video: Okruh v Číně z pohledu pneumatik

Čína je třetím podnikem aktuálního ročníku mistrovství světa vozů formule 1. Pirelli na okruh v Šanghaji přiváží střední směs P Zero Bílá a – poprvé v sezoně – také měkké pneu P Zero Žlutá. I tato směs je měkčí než její předchůdce ze sezony 2012.

Tato kombinace je stejná jako v loňském roce a slouží k tomu, aby pokryla veškeré vrtochy počasí, které se v této části roku mohou v Šanghaji objevit.

Očekávat můžeme teploty vzduchu pohybující se mezi 15 a 23°C. Trať by pak měla být zahřátá v intervalu 15 a 30°C. Povrch trati zde není příliš drsný, je pouze o něco náročnější než asfalt v Melbourne. Charakter okruhu jako takový však již na pneumatiky klade velké nároky.

Na konci hlavní rovinky vozy brzdí z rychlosti 315km/h až na 65km/h, a to na vzdálenosti pouhých 130 metrů. Brzdné přetížení se rovná 5G. Podobně velkým deceleračním silám jsou pneumatiky vystaveny pouze několikrát v roce.

Obě směsi by mělo co do rychlosti dělit 0,5 až 0,6 sekundy na kolo.

Vlastnosti čínského okruhu dávají vyniknout strategii kolem pneumatik. Stejně jako před rokem bude oblíbená taktika dvou nebo tří pitstopů. 

Střední směs by neměla mít problémy se zahříváním i při nízkých teplotách. Tím je zajištěna konzistence jejích vlastností a regulace opotřebení.

Měkká směs funguje poněkud odlišně. Za chladného počasí může chvíli trvat, než se zahřeje, problémy by mohly nastat hlavně na předních pneumatikách. Po zahřátí nicméně tyto pneu zajistí ještě lepší přilnavost, ovšem za cenu rychlejší degradace. Použitelné by měly být po dobu 16 až 18 kol.

Klíčové bude správné nastavení vozu, zejména pak jeho přední část. Nejvíce namáhána bude levá přední pneumatika. Dlouhé a rychlé zatáčky na trati v Šanghaji působí na přední pneu velkou silou, a tak je důležité, aby nebyly opotřebovány příliš rychle.

Další článek: Vettel: Za vítězení se neomlouvám

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00