Video: Okruh v Barceloně z pohledu pneumatik

Podívejte se, na co všechno se muselo Pirelli připravit, když vybíralo, jaké směsi pneumatik přiveze týmům do Španělska.
Video: Okruh v Barceloně z pohledu pneumatik

Barcelona, pátý podnik mistrovství světa vozů formule 1. Pirelli sem přiveze tvrdé a středně tvrdé pneumatiky – nejlepší možná volba pro okruh, který má od všeho něco. Rychlé sekce se tu střídají s pomalejšími a techničtějšími zatáčkami. Asfalt je tu poměrně drsný, na pneumatiky působí velká energie. Nejvíce pracují levé pneu, jelikož nejnáročnější zatáčky okruhu jsou pravotočivé.

Právě proto jsou v Montmelu tradičně opotřebovanější levé pneumatiky.

Jak ale Pirelli vůbec měří míru opotřebování?

Odpověď leží v RTS – závodním systému pneumatik. Jedná se o unikátní software, který představuje něco jako „pas“ každé pneumatiky. V reálném čase informuje o každé změně, která nastane.

Před zhodnocením opotřebování inženýři Pirelli použité pneumatiky očistí pomocí špachtlí a přístrojů podobných fénům na vlasy. Cílem je, aby na běhounu nezůstaly žádné nečistoty.

Do jedné ze šesti dutin v pneumatice je zavedena sonda, která změří hloubku a množství zbylé gumy. Tato sonda je propojena s RTS, takže při měření hloubky počítač dokáže graficky zobrazit profil opotřebení dané pneumatiky.

Jakmile jsou nasbírána všechna data všech použitých pneumatik, dokáže RTS jednotlivé týmy informovat s aktuální předpovědí délky použitelnosti pneumatik a porovnat průměrné hodnoty ostatních týmů. Také podává, v jakých typických podmínkách je pneumatika použitelná.

Tato data jsou pro týmy extrémně důležitá, neboť na základech informací o výdrži pneumatik a počtu zastávek staví své závodní strategie.

Další článek: Zákulisí filmového dne Caterhamu v Magny-Cours

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.