Video: Okruh v Bahrajnu z pohledu pneumatik

Podívejte se, jaké nároky klade na pneumatiky Pirelli okruh Šakir, na němž se pojede čtvrtá Grand Prix letošní sezóny. Italské obutí bude mít v Bahrajnu premiéru.
Video: Okruh v Bahrajnu z pohledu pneumatik

Jedná se o okruh nové generace s rychlými zatáčkami a náročnými brzdnými zónami. Trať se nachází uprostřed pouště. Písek a prach jsou faktory, které jízdu na dráze zpomalují, obzvlášť během závodu.

První brzdná zóna. Auto zpomaluje z rychlosti 315 km/h na 65 km/h během tří sekund na délce 130 metrů. Vysoká úroveň podélné přilnavosti pomáhá vytvořit přetížení až 5G při zpomalení.

Zatáčky pět, šest a sedm tvoří klíčovou část okruhu. Je důležité udržet se v závodní stopě, které je pogumovaná. Přilnavost a přesnost jízdy poskytovaná pneumatikami pomáhá jezdci udržet závodní linii.

Zatáčky 11a 12 následují rychle po sobě a jedou se rychlostí 250 km/h. Písek na povrchu dráhy naruší přilnavost pneumatik a ovladatelnost auta. Kombinace přilnavosti pneumatik a aerodynamického přítlaku pomůže zastavit smýkání auta a stabilizovat jej.

Pirelli přiveze střední a měkkou specifikaci gum, která nabídne kompromis mezi přilnavostí, výkonem a životností na tomto typu trati.

Další článek: Red Bull: Změny v regulích byly namířené proti nám, ale to nás neomlouvá